Rower idealny do jazdy po mieście

Jak podają najnowsze badania, mieszkańcy dużych miast spędzają coraz więcej czasu w korkach. Rekordzistami są Londyńczycy, którzy tkwią w nich średnio 74 godziny rocznie. Tego problemu można łatwo uniknąć – wystarczy przesiąść się na rower. Jednak, jaki model najlepiej sprawdzi się do jazdy po mieście?

Dlaczego warto jeździć po mieście rowerem?

Jazda na rowerze, także w przestrzeni miejskiej, stała się naprawdę modna. Bez wątpienia przyczyniły się do tego systemy rowerów miejskich, świetnie funkcjonujące w wielu polskich miastach. Dzięki nim do jazdy rowerem po mieście przekonuje się coraz więcej cyklistów-amatorów. Wielu z nich w końcu dochodzi do wniosku, że najwyższy czas, by zainwestować we własny rower.

W dużych miastach jeżdżenie samochodem nie jest najprzyjemniejszą formą transportu, ze względu na wszechobecne korki. O wiele przyjemniej jest wsiąść na rower i pokonać planowaną trasę w bardziej przyjemnych warunkach, szczególnie kiedy pogoda dopisuje. Co więcej, dzięki jeździe na rowerze można spalić całkiem dużo kalorii – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy RoweryRolki.

Jazda rowerem po mieście jest zdrowsza dla naszego organizmu. Jednak, aby czerpać z niej przyjemność, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt. Tylko, który wybrać?

Jaki rower do jazdy po mieście?

Jazda po mieście rządzi się swoimi prawami, toteż poruszający się w ten sposób rowerzyści, powinni posiadać odpowiedni do tego celu sprzęt. Wśród najczęściej polecanych rowerów z tej kategorii należą:

  • ostre koło – najlepszy rower do płaskich miast, bardzo popularny w latach 80. (teraz przeżywa drugą młodość); ostre koło ma tylko jeden bieg i nie posiada ręcznych hamulców, za to jest bardzo lekki, co czyni go idealnym rowerem miejskim,
  • rower składany – to model idealny na łączone trasy, np. gdy mieszkacie daleko od komunikacji miejskiej, a wciąż chcecie z niej skorzystać (po złożeniu tzw. „składak” idealnie zmieści się do autobusu),
  • rower miejski (holenderski) – ma szerokie siodełko i konstrukcję, dzięki której osobie nim jadącej nie męczą się plecy, rowery najbardziej ergonomiczne, zwykle są dobrze wyposażone; aby dobrze jeździło się na tego typu rowerze, trzeba dobrać do siebie jego rozmiar;

Co ważne, wybierając dla siebie rower do jazdy po mieście, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko jego rodzaj, ale także przeznaczenie.

Materiał partnera