Suknie ślubne

Rodzaje sukien ślubnych

Przyszła panna młoda ma do wyboru różne suknie ślubne. Obecnie najbardziej liczy się oryginalność i nie ma jednego, królującego fasonu – ważnym jest, by suknia ślubna była dopasowana do figury oraz upodobań przyszłej panny młodej. Jaka podoba Ci się najbardziej: suknia ślubna trąbka, księżniczka, syrena, empire, a może jeszcze inna? Dowiedz się, jakie rodzaje sukien ślubnych dostępne są w salonach oraz jaka dobrać je odpowiednio do sylwetki.

 

Suknie ślubne – fason: klasyczny, princessa lub prosty

 

Suknie ślubne mogą mieć wiele fasonów. Jednym z nich jest model klasyczny, który ma dopasowaną górę oraz szeroki dół. Suknia może być dwuczęściowa (gorset i spódnica) lub jednoczęściowa. Najczęściej tego typu długie suknie sprawdzą się u kobiet wysokich i z pięknym wcięciem w talii. Innym suknią na ślub jest suknia balowa, czyli o fasonie popularnie nazywanym „księżniczką”. Ten model jest dopasowany w biuście i talii, a od bioder rozszerza się. Jest to suknia ślubna idealna praktycznie dla kobiet o każdym typie figury – sprawdzi się m.in. u osób chcących ukryć boczki lub nadmiar kilogramów. Z kolei dla kobiet, które chcą, by ich suknia ślubna była skromna, to najlepsza będzie suknia ślubna o prostym fasonie. W tych modelach występują zaszewki lub francuskie cięcia, które sprawiają, że kreacja jest dopasowana. Ten model sprawdzi się najlepiej u kobiet szczupłych i wysokich bądź o średnim wzroście.

 

A może lepsza będzie suknia ślubna syrena, trąbka, empire bądź w kształcie litery „A”?

 

Decydując się na długie suknie ślubne (np. z Centrum Mody Ślubnej ze Szczecina), warto wziąć pod uwagę suknie o fasonie syreny/rybki. Jest to kreacja opinająca się na górze, bardzo dopasowana i rozszerzająca się na poziomie kolan. Będzie idealna dla kobiet o wyraźnej talii i kształtnych biodrach. Podobna do niej jest suknia ślubna trąbka, która odróżnia się od fasonu syreny tym, że rozszerza się już od połowy ud. To świetna propozycja dla filigranowych panien młodych, a także tych z nadprogramowymi kilogramami. Jeśli żaden z powyższych fasonów nie jest odpowiedni, warto zastanowić się nad suknią empire, która jest odcinana pod biustem i ma luźno puszczony dół. Świetnie sprawdzi się u niskich kobiet, gdyż optycznie wydłuża sylwetkę. Nie można również zapominać o sukni ślubnej mającej fason litery „A”. To idealna suknia ślubna dla większości kobiet, tym samym sprawdzi się na niskich, wysokich, szczupłych i pulchnych. To najbardziej uniwersalny fason sukienki na ślub.

Materiał partnera