Piżamy i koszule nocne dla dzieci

Wybór odpowiedniej piżamy dziecięcej jest niezwykle ważny, jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko mogło się dobrze wysypiać. W swoich sypialniach każde dziecko spędza przynajmniej 1/3 swojego życia. To właśnie tutaj wypoczywa i się regeneruje, żeby następnego dnia mieć siłę na zabawę oraz dalsze poznawanie świata. Wybrana dla dziecka piżama musi więc być bardzo wygodna, a jednocześnie atrakcyjna, tzn. posiadać odpowiednie zdobienia, np. nadruki z postaciami ulubionych bajek. W naszym artykule podpowiemy jak wybrać dobre piżamy dla dzieci, zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

Piżamy dziecięce dostosowane do pory roku

Zanim zajmiemy się opisywaniem, czym charakteryzują się najlepsze piżamy dla chłopców, a  czym dla dziewczynek, najpierw zwrócimy uwagę na jeden istotny szczegół, mianowicie na to, żeby pamiętać, że piżama dziecięca musi być dobrze dopasowana do aktualnej pory roku. Piżamy dziecięce zazwyczaj są wykonane ze zdrowej dla skóry i wygodnej bawełny. W zależności od wieku dziecka, mogą to być body lub bawełniane komplety piżamowe.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego z odzieżą dla dzieci Barline.pl:

Kupując bieliznę nocną dla swojego dziecka pamiętajmy o tym, że nawet najwyższej jakości piżama nie sprawdzi się tak samo dobrze przez cały rok. Dziecko nie może spać latem w ciepłej, wykonanej z polaru lub z frotte, piżamie, ponieważ łatwo może się przegrzać. Tak samo zimą nie powinno spać w zbyt cienkiej piżamce lub w piżamce z krótkimi rękawkami. Nie powinniśmy też za bardzo nagrzewać pokoju dziecięcego, ponieważ może to doprowadzić do przesuszenia powietrza.

Jak wybrać idealną piżamkę dla dziewczynki?

Małe dziewczynki do snu ubierają się albo w piżamki dwuczęściowe, albo w specjalnie dla nich zaprojektowane i stworzone koszulki nocne z krótkim rękawem. Bardzo dużą popularnością cieszą się także zapinane z przodu na guziki lub zamkiem automatycznym jednoczęściowe kombinezony z nadrukami. Wszystkie te rozwiązania zapewnią dziecku dużą wygodę podczas snu. Rodzic wybierając jednak konkretny model piżamy musi wziąć także pod uwagę jej wygląd, tzn. jej kolorystykę oraz umieszczone na nich nadruki. To nieprawda, że dziewczęce piżamy koniecznie muszą być różowe, choć faktycznie w wielu modelach bielizny nocnej dla dziewczynek jest to kolor dominujący. Można się zdecydować także na inne kolory i inne zdobienia. Idealne piżamy dla dziewczynek mogą np. mieć nadrukowane postacie z ulubionych bajek. W przypadku dziewczynek najlepiej się sprawdzają piżamy z nadrukami z postaciami z bajek Disneya lub z Nickelodeon, np. zawsze modna myszka Minnie, disneyowskie księżniczki, My Little Pony lub bohaterowie bajki Kraina lodu.

Jak wybrać idealną piżamkę dla chłopca?

W przypadku chłopców zdecydowana większość znajdujących się w sklepach piżamek to bawełniane piżamki dwuczęściowe, które w zależności od pory roku mają krótkie lub długie rękawy i nogawki. Większość piżamek dla chłopców charakteryzuje się zastosowaniem przy ich szyciu dużej ilości kolorów. W ostatnich latach odchodzi się jednak od stosowania góry i dołu dziecięcej piżamy w tej samej kolorystyce lub z takimi samymi elementami ozdobnymi. Zazwyczaj spodenki od piżamy mają jednolitą barwę, lub jeden dominujący element ozdobny, np. gwiazdki lub pasy, natomiast góra od piżamy ma pasujący do spodenek kolor i nadrukowany obrazek. Chłopcy najbardziej lubią piżamy, na których są nadrukowani bohaterowie ich ulubionych kreskówek, bajek i komiksów. Największą popularnością wśród dzieci cieszą się piżamy dziecięce Disney, piżamy z bohaterami bajki Psi Patrol, z postaciami ze Star Wars oraz z bohaterami ulubionych komiksów i filmów Marvela.

Dokładny wygląd piżamy dziecięcej, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca, powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji dziecka. Wybierając dla niego piżamkę warto więc wziąć pod uwagę nie tylko to, jakie są jego zainteresowania, czy jakie lubi bajki lub komiksy, ale również to, jakie najbardziej lubi kolory. W piżamie, która naszemu dziecku będzie się podobała, po prostu będzie bardziej zadowolone i z pewnością szybciej zaśnie.

Materiał partnera