Pędzel do golenia – czy warto za niego dużo zapłacić?

Zwolennicy golenia na mokro coraz częściej sięgają po pędzle do golenia, które pozwalają lepiej i dokładniej rozprowadzić wyrobić pianę, pomóc zmiękczyć włoski, a przy okazji wykonać przyjemny masaż twarzy bądź bardziej szorstki peeling. Na rynku do wyboru jest mnóstwo rodzajów pędzli do golenia w zróżnicowanych cenach. Warto zatem zastanowić się czy opłaca się zapłacić za takie akcesoria więcej, czy raczej nie warto przepłacać.

Pędzel do golenia z dzika – najtańsza opcja, ale czy dobra?

Jeśli szukasz pędzla do golenia na mokro z naturalnym włosiem, który jest niedrogi, to z pewnością najtańszą opcją będzie model z włosia dzika. Jak wiadomo dzik nie ma właściwie włosów, a szczecinę, która jest twarda i szorstka. Taki sam jest również pędzel. Choć są producenci, którzy poddają takie pędzle zmiękczeniu, by nie podrażniały wrażliwej skóry twarzy. Nie mniej jednak miękkość i tak pozostawia sporo do życzenia, a mężczyźni z wrażliwą skórą będą cierpieć przy nakładaniu piany. Ci o skórze bardziej szorstkiej i grubej, dla których taki mocniejszy peeling jest zaletą mogą wybrać taki pędzel, jeśli naturalne pochodzenie i czasem specyficzny zapach takiego pędzla nie stanowią dla nich problemu.

Pędzel do golenia syntetyczny – czy to lepszy wybór?

Zamiast pędzla do golenia z włosia naturalnego można wybrać model z syntetycznym włosiem. Takie modele są coraz lepsze, jednak trzeba za nie również więcej zapłacić, a cena może być porównywalna z uważanymi za najlepsze pędzlami z włosia borsuka. Ponieważ wykonuje się je z materiału syntetycznego i poddaje zmiękczaniu ich użytkowanie polecane jest mężczyznom z wrażliwą skórą, a także ty, dla których los i cierpienie zwierząt, sposób pozyskiwania włosów ma duże znaczenie. Trzeba przyznać, że włosie takiego pędzla bardzo dobrze absorbuje wodę. Jest on również bardziej wydajny od wielu pędzli z naturalnym włosiem, a to dlatego, że nie marnuje się w ogóle wyrobionej piany przy nakładaniu i nie potrzeba jej tak dużo. Zatem wyższa cena niż w przypadku pędzla z włosiem dzika zrekompensowana jest większą wydajnością oraz kwestiami etycznymi.

Pędzel z włosia borsuka – najbardziej ekskluzywny i polecany przez koneserów

Najdroższym pędzlem do golenia jest ten uformowany z włosia borsuka, pozyskanego z szyi i górnej części grzbietu. W tych miejscach jest ono najmiększe i najszlachetniejsze. Nakładanie piany to sama przyjemność. Przy pomocy takiego pędzla można ją również najszybciej wyrobić. Nie bez znaczenia jest również fakt, że takie włosie jest bardzo trwałe, a pędzel może służyć przez wiele lat. Oczywiście zaletą tego rodzaju akcesoriów jest możliwość wyboru również tańszych modeli. W przypadku tych wykonanych z włosia borsuka można wybrać takie, gdzie włosie pozyskiwane jest z części grzbietowej i brzucha, gdzie również jest miękkie, ale jego struktura jest poprawiana poprzez maszynowe przycinanie. W związku z tym na początku może nie być tak delikatny, jak model nieprzycinany. Warto zauważyć, że takie pędzle można zakupić już za mniej niż 100 zł.

Tańsza alternatywa z włosia konia – dobra jakość, ale czy dla każdego?

Dla mężczyzn, którzy koniecznie chcą zakupić dość miękki pędzel do golenia z naturalnym włosiem, ale pozyskiwanym w sposób humanitarny alternatywą mogą być pędzle do golenia z włosiem konia. Tutaj naturalne włosy zbierane są przy czesaniu konia, zatem codziennych czynności pielęgnacyjnych. Takie modele są wysokiej jakości trzeba jednak powiedzieć, że niewiele firm je produkuje w związku z czym są trudniej dostępne niż te z włosiem borsuka czy włosiem syntetycznym. Oczywiście nie mogą się również równać miękkością z wyżej wymienionymi modelami, zatem dla osób z wrażliwą skórą mogą być zbyt twarde.

Inwestycja większych pieniędzy w pędzel do golenia może się opłacać, wszak dobrze uformowany model, nie traci włosów i pozwala na szybkie ubicie i rozprowadzenie piany z mydła do golenia. Ponadto najwyższej jakości pędzle zachowują swoje właściwości na lata. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że będąc koneserem golenia na mokro, który stawia na dobrej jakości kosmetyki, nie można pozwolić sobie na kiepski pędzel. Najlepszej jakości borsucze pędzle są również gratką dla kolekcjonerów.

Materiał partnera