paski damskie damska garderoba

Paski kobiece jako element stylizacji

Dawniej pasek miał tylko funkcję praktyczną, podtrzymywał spodnie lub spódnice. Obecnie projektanci mody i styliści używają pasków, jako ciekawych dodatków uzupełniających zarówno eleganckie, jak i codzienne stylizacje. Nosząc paski, kobiety mają możliwość podkreślenia swoich atutów, dzięki czemu czują się piękniej. W jaki sposób dobierać paski, aby wyglądać modnie i podążać za trendami?

Klasyczne paski

Osoby, które pracują w biurze czasami mają problem z dobraniem elementów garderoby w taki sposób, aby wyglądać profesjonalnie, a jednocześnie zachować swój własny styl i indywidualność. Paski ze skóry naturalnej lub ekologicznej o stonowanych kolorach i posiadające klasyczną w formie klamrę, będą idealnym dopełnieniem formalnej stylizacji.

Specjalista ze sklepu internetowego z galanterią i dodatkami PROMESSO mówi:

Czarny, albo brązowy pasek skórzany z prostą złotą lub srebrną klamrą nie zaburzy biznesowego wizerunku pracownika biurowego. Dodanie takiego akcesorium do eleganckich spodni lub spódnicy pozwoli na wyróżnienie się wśród współpracowników i wykazanie się kreatywnością.

Grubość paska warto dobrać do typu figury. Osoby szczupłe będą wyglądały korzystnie w wąskich, jak i grubszych paskach, natomiast kobiety o figurze gruszki lub jabłka powinny wystrzegać się zbyt szerokich propozycji. Cienkie paski nie sprawdzą się u pań z obfitym biustem oraz szerokimi biodrami. Stosując się do tych wskazówek, pasek podkreśli kobiece atuty i odwróci uwagę od mankamentów.

Dobrze jest również pamiętać o spójności paska z innymi dodatkami i biżuterią. Do złotej biżuterii oraz torebki ze złotymi elementami lepiej wybrać pasek z klamrą w tym samym kolorze. Podobnie będzie wyglądać sytuacja ze srebrem w dodatkach.

Fantazyjne kształty i kolory

Paski kobiece nie muszą stanowić uzupełnienia tylko spodni i spódnic. Te o ciekawej fakturze, kolorowych wzorach, czy posiadające niekonwencjonalne kształty sprzączek, sprawdzą się jako oryginalny dodatek do oversizowych sukienek, luźnych bluzek, sweterków lub kardiganów. Wykorzystanie charakterystycznego paska nie tylko doda modowego wydźwięku całej stylizacji, ale też nada luźnym ubraniom kształtu, a sylwetka będzie lepiej się prezentować. Dzięki posiadaniu ciekawego paska można całkowicie odmienić stylizację z klasycznej, a wręcz nudnej, na oryginalną i nietuzinkową.

Kobiece paski przybierają różne formy. Dla odważnych kobiet z charakterem polecane są paski gorsetowe. Ich cechą szczególną jest bardzo duża szerokość w porównaniu do klasycznych propozycji oraz możliwość wiązania za pomocą sznurówek. Będą odpowiednim dodatkiem dla osób, które chcą zatuszować niedoskonałości swojego brzucha, ponieważ optycznie wyszczuplają sylwetkę i podkreślają talię.

Materiał partnera