converse

Oryginalne trampki – po czym je poznać?

Podróbki oryginalnych trampek są wszechobecne. Osoby mniej doświadczone w kupowaniu obuwia sportowego mogą w łatwy sposób dać się nabrać na dobrze wyglądające fałszywki, które jakością zdecydowanie odbiegają od oryginału. Po czym poznać oryginalną wersję kultowych trampek?

Zbyt niska cena -najważniejszy powód do niepokoju

Trampki, takie jak oryginalne Converse zazwyczaj kosztują niemało. Warto jednak wiedzieć, że ich cena wiąże się z wysoką jakością wykonania i gwarancją bezpiecznego zakupu. Jeśli rzeczywiście zależy ci na obuwiu sportowym, które posłuży przez długie lata, na samym wstępie powinieneś odrzucić aukcje z podejrzanie niskimi cenami, bo niemalże z pewnością narazisz się na zakup tandetnej imitacji oryginału. Ponadto unikaj aukcji w zagranicznych, tanich sklepach internetowych. W przypadku natknięcia się na nieuczciwego wystawcę trudno jest dochodzić swoich praw i odzyskać pieniądze zainwestowane w obuwie jedynie z pozoru przypominające oryginał. 

Charakterystyczne cechy oryginalnych trampek Converse:

  1. Napisy. W oryginalnych trampkach Converse napis „ALL STAR” znajduje się na języku, w postacią naszywki oraz na gumowej podeszwie na samym środku pięty. Zwróć szczególną uwagę czy nadruk jest wyrazisty, a czcionka niczym nie różni się od tej, która znajduje się na butach z oryginalnego sklepu. Litery powinny być równe, a ich krawędzie starannie wykończone. 
  2. Logo w formie kółka w wysokich trampkach. Logo ZAWSZE znajduje się po wewnętrznej formie cholewki i jest okrągłe. Jego średnica to około 4,6 centymetra, a znajdujące się na dwóch butach logo idealnie styka się ze sobą po przyłożeniu. W jego centrum zawsze znajduje się gwiazda. W oryginalnych conversach każdy inny symbol jest niedopuszczalny. 
  3. Wkładka. Na każdej oryginalnej wkładce znajduje się równy napis „CONVERSE”. Jego brak bądź niewyraźny nadruk z pewnością świadczy o podróbce.
  4. Opakowanie. Każde oryginalne trampki Converse owinięte są białą bibułą z gwiazdką charakterystyczną dla marki Converse. Brak papieru może oznaczać, że buty pochodzą z nielegalnego źródła bądź były wcześniej przez kogoś używane. Buty umieszczone są w pudełku opatrzonym znakiem producenta, w kolorach czarno-złotym bądź czarno-białym.
  5. Wykończenie. Buty Converse zawsze są starannie wykończone, a czarne linie namalowane ze szczególną dbałością. Ich kolor to intensywna czerń i w oryginalnej wersji obuwia nie wystaje spod nich żaden klej. 
Materiał partnera