Jak dobrac okulary do wyjsciowej stylizacji

Okulary jako element wyjściowej stylizacji

Okulary w dzisiejszych czasach to nie tylko konieczność. Stylowe oprawki stały się bowiem elementem stroju, podobnie jak torebka czy też buty. Nadają szyku i decydują o charakterze całej stylizacji. Bogata różnorodność kolorystyczna oprawek oraz możliwość wyboru spośród różnych fasonów sprawiają, że okulary można dopasować niemal do każdej kreacji.

Okulary a kreowanie wizerunku

Dzięki odpowiednio dobranym okularom można diametralnie zmienić wizerunek lub podkreślić rysy twarzy. Właściwie dobrane oprawki mogą być uzupełnieniem stylu ubierania się, a posiadanie kilku par okularów to rozwiązanie, które pozwala skompletować stylizację na każdą okazję. Okulary powinny być przede wszystkim dopasowane do kształtu twarzy. Inny model powinny nosić osoby o okrągłej twarzy a inny o trójkątnej. Błędy w doborze fasonu oprawek mogą spowodować, że osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego, dlatego warto skorzystać z porad profesjonalistów. W Salonie Optycznym Greta oprócz profesjonalnych badań wzorku i doboru soczewek można liczyć także na doradztwo w kwestii dopasowania modeli okularów, które najlepiej podkreślą rysy twarzy.

Pierwszym elementem, na jaki zwracamy uwagę podczas kontaktu z drugim człowiekiem, jest twarz, a dokładnie oczy. Ponieważ najważniejsze jest pierwsze wrażenie, warto zadbać, aby oprawki okularowe były odpowiednio dobrane i podkreślały atuty urody. Kolor, wykończenie oraz kształt oprawek mogą zdecydować o wizerunku i wyglądzie całej stylizacji. Okulary, tak jak biżuteria, powinny pasować do stroju i nadawać mu charakteru. To właśnie dzięki dodatkom kreacja może być udana lub nie.

Jak łączyć okulary z wyjściowymi stylizacjami?

Okulary decydują o wyglądzie stroju, dlatego należy je ostrożnie dobierać. Do biznesowych stylizacji najlepiej pasują grube i masywne oprawki, które świetnie korespondują z elegancką marynarką i koszulą. Nadają kreacji powagi i elegancji. Lekkie druciane oprawki z kolei są najlepszym dodatkiem do zwiewnych i wzorzystych sukienek oraz grubych, wełnianych swetrów. Podkreślają casualowy charakter stylizacji oraz nadają świeżości i lekkości.

Inną kategorię stanowią okulary przeciwsłoneczne, które mogą nadać eleganckiej kreacji wyjściowej nieco ekstrawagancji. Odpowiednio dobrany kolor szkieł i oprawek pozwoli osiągnąć interesujący efekt. Kreatywne zestawianie okularów przeciwsłonecznych z eleganckimi strojami jest zgodne z zasadami stylu casual. Okulary świetnie nadają się jako dodatek do outfitu do pracy oraz na biznesowe spotkanie.

Materiał partnera