rodzaje kolnierzykow w koszulach meskich

Najpopularniejsze rodzaje kołnierzyków w koszulach męskich

Dobrze dopasowana koszula to absolutna podstawa męskiej stylizacji. Dotyczy to zarówno stroju codziennego, ubioru na specjalną okazję, jak i odzieży pracowniczej. Powinna ona być spójna z pozostałymi elementami garderoby i ich stylem. Jednak bardzo często się ją lekceważy. Nie każdy ma świadomość tego, że koszule różnią się między sobą między innymi kołnierzykami. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Jakie kołnierzyki wykorzystuje się w koszulach męskich?

Wyróżnia się kilka podstawowych typów kołnierzyków, które występują w koszulkach męskich, np. w koszulkach polo. Często spotykany podział uwzględnia kołnierzyki:

  • klasyczne typu Kent,
  • włoskie,
  • półwłoskie,
  • łamane,
  • z guzikami.

Najpopularniejszy jest kołnierzyk typu Kent, który charakteryzuje się prostymi, ostrymi wyłogami. Mają one specyficzną wielkość i rozstaw.

Koszulka z klasycznym kołnierzykiem jest uniwersalnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Sprawdzi się tak naprawdę w każdym przypadku. Można założyć ją do casualowych stylizacji, jak i do eleganckiego garnituru. To bardzo dobry wybór dla osób, które cenią sobie praktyczny wymiar mody

— tłumaczy specjalista z Przedsiębiorstwa produkcyjno-handlowego SKOLIM TEX.

Kołnierzyk włoski i półwłoski — czym się od siebie różnią?

Kołnierz włoski najczęściej dotyczy koszul, które wykorzystuje się na specjalne okazje — wielkie bale, czy przyjęcia ślubne. Jego zadaniem jest ekspozycja krawata. Z kolei typ półwłoski to doskonała alternatywa dla osób, które nie do końca wiedzą, na jaką koszulę się zdecydować. Łączy on w sobie cechy kołnierza klasycznego i włoskiego. Jest specyficzny, elegancki, lecz nieprzesadzony. Co ciekawe, najczęściej wybiera się go do stylizacji, w których celem jest wyeksponowanie muchy.

Wyjątkowe typy kołnierzyków — łamany, czy z guzikami?

Zarówno kołnierz łamany, jak i z guzikami to najrzadszy wyborów wśród klientów. Wynika to przede wszystkim z ich wyjątkowości. Kołnierzyk łamany doskonale sprawdza się w  formalnych sytuacjach. Doskonale pasuje do fraku, czy smokingu, a po te panowie obecnie sięgają rzadko. Co więcej, specjaliści radzą, aby zestawiać go wyłącznie z muchą. To również nie jest wybór dla każdego.

Z kolei kołnierzyk z guzikami jest jednym z najmniej formalnych. Doskonale sprawdza się w przypadku garderoby pracowniczej, wykorzystywanej na co dzień, kiedy liczy się nieprzesadzona elegancja. Można zestawić taką koszulę z krawatem, ale nie ma takiego wymogu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kołnierzyka w koszuli?

Nie wystarczy dopasować koszuli do okazji, aby dobrze się prezentować. Podczas wyboru odpowiedniego modelu i podejmowania decyzji co do typu kołnierzyka, warto uwzględnić także swój kształt twarzy. Nie masz doświadczenia i obawiasz się, że Twój wybór będzie nietrafiony? Zdaj się na pomoc specjalistów. Dzięki temu stworzysz dobre stylizacje, które sprawdzą Ci się w różnych sytuacjach.

Materiał partnera