kupowanie sukienki online

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sukienki online? – Najważniejsze wymiary sukienek

Zakupy on-line w ostatnich czasach są bardzo popularne. Bez wychodzenia z domu możemy kupić praktycznie wszystko, począwszy od artykułów spożywczych, aż po ubrania. Często decydujemy się również na zakup sukienek. Jednak pamiętajmy, że sukienki to trudny zakup, szczególnie jeśli nie możemy jej przymierzyć i zobaczyć jak dany krój, układa się na ciele. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu sukienki on-line oraz jak dobrać odpowiedni rozmiar.

Podstawowe wymiary

Zanim zdecydujemy się na zakup sukienki w sklepie internetowym, warto dokładnie przejrzeć jej opis. Szczególną uwagę należy zwrócić na poszczególne wymiary sukienki.

Jak mówią specjaliści z damskiego butiku internetowego Chiara ShopZanim będziemy zastanawiać się, czy powinnyśmy wybrać sukienkę w rozmiarze S, czy może M, musimy poznać swoje wymiary. Dlatego pierwszym krokiem, jaki należy zrobić, to zmierzyć swoją sylwetkę. Kluczowymi rozmiarami będą obwód klatki piersiowej, talii oraz bioder. W zależności od fasonu i kroju sukienki, poszczególne wymiary będą bardziej lub mniej znaczące.

Jeśli znamy już dokładne wymiary sylwetki, możemy je porównać z tymi, które deklaruje producent. Szczególną uwagę zwróćmy na rozmiar sukienki w klatce piersiowej. Jeśli wybierzemy zbyt mały rozmiar, sukienka będzie opinać i zniekształcać wygląd piersi. Jeżeli wybieramy sukienkę odciętą w talii lub też przylegającą do ciała, to równie dokładnie porównajmy wymiary z obwodem sukienki.

Długość sukienki

Należy mieć także na uwadze długość sukienki, jaką jesteśmy zainteresowane. Określenie sukienka „przed kolano” lub też „za kolano” nie zawsze oznacza to samo. Dlatego najlepiej zmierzyć długość od ramion do miejsca, w którym powinna kończyć się sukienka. Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy zakupiona sukienka będzie zbyt krótka. Zawsze warto długość sukienki w sklepie on-line brać z lekkim przymrużeniem oka. Dla pewności lepiej załóżmy 2-3 cm zapasu na długości. Pamiętajmy również, że długość ma znaczenie nie tylko w przypadku krótkich sukienek, ale również tych długich. Szczególnie jeśli chcemy kupić sukienkę do ziemi. Wtedy jej długość musi być odpowiednia, aby sukienka nie okazała się przed kostki lub nie sunęła po podłodze.

Warto zwrócić uwagę, jak producent sukienki określa jej długość. Czy jest ona mierzona od ramion, czy od innego miejsca. Następnie te same wymiary sprawdźmy na swojej sylwetce. Pamiętajmy również o długości rękawa, szczególnie jeśli chcemy zakryć ręce do nadgarstków. Zbyt krótki rękaw nie wygląda zbyt estetycznie, zwłaszcza podczas spotkań formalnych.

Materiał partnera