Rajstopy dziecięce

Na co zwrócić uwagę, kupując rajstopy dla dziecka?

Rajstopy to delikatny element garderoby, poddawany codziennym testom wytrzymałościowym podczas zabawy dzieci. Aby wynik testów był pozytywny i rajstopy mogły być założone więcej niż jeden raz, warto postawić na jakość. Lepsze rajstopy może i są nieco droższe, jednak zastosowana przędza i sposób uszycia wpływa korzystnie nie tylko na ich trwałość, ale i komfort malucha. Jakie cechy powinny mieć dobre i wytrzymałe rajstopy dziecięce?

Naturalne surowce dla komfortu malucha

Rajstopy elastyczne i przepuszczające powietrze zapewnią dziecku komfort w każdej sytuacji. Mnóstwo energii spożytkowanej na wesołą zabawę nie będzie wyzwaniem dla rajstop wykonanych z bawełny wzbogaconej niewielką ilością elastycznego materiału sztucznego, takiego jak lycra lub elastan. Dlaczego takie połączenie? Jak wyjaśnia producent skarpet i rajstop Martinex, przeważająca ilość bawełny z odrobiną surowca elastycznego nada rajstopom pożądane cechy, takie jak maksymalne dopasowanie do ciała, optymalny komfort termiczny, miękkość i elastyczność. Bawełna sprawia, że materiał „oddycha”, jednak sama w sobie nie jest rozciągliwa, dlatego wymaga uzupełnienia, dzięki któremu rajstopy dla dzieci doskonale leżą i nie zsuwają się. Dobrej jakości materiały sprawią, że rajstopy nie rozciągną się i nie wyblakną w praniu. Nie będą się też mechacić, dzięki czemu nawet cienkie rajstopy maluchowi będzie można założyć więcej niż raz.

Po czym poznać rajstopy dziecięce dobrej jakości?

Choć to przede wszystkim rodzaj przędzy odpowiada za komfort dziecka, nie bez znaczenia pozostaje sposób wykonania rajstop. Rajstopy dziecięce powinny mieć płaskie szwy zarówno na stopach, jak i górnej części. Dzięki temu nie będą obcierać malucha i sprawdzą się przy każdego rodzaju obuwiu. Mimo że to raczej oczywiste, dodamy, że na wygodę maluszka wpłynie odpowiednio dobrany rozmiar. Nawet płaskie szwy mogłyby podrażnić skórę dziecka, jeśli znalazłyby się w niewłaściwym miejscu.

Rajstopy we wzory i gładkie

Kupując rajstopy dziecięce zwracamy uwagę nie tylko na jakość materiałów i sposób wykonania, ale również na design. Producenci oferują wiele atrakcyjnych wzorów dla dzieci w każdej grupie wiekowej. Najmłodszym z pewnością spodobają się motywy ze zwierzątkami i postaciami z bajek. Rajstopy gładkie, w subtelne kropki czy kokardki będą idealne dla starszych. Wzory na bawełnianych rajstopach mają intensywne kolory, które nie blakną nawet po wielu praniach.

Materiał partnera