Moda męska 2020 – najciekawsze trendy, jakim warto się przyjrzeć

Moda męska już wielokrotnie przechodziła najróżniejsze rewolucje, jednak nadchodzący rok to absolutna wolność i swoboda wyboru. Panowie tym razem mają naprawdę wiele możliwości, obejmujących zarówno ubiór na co dzień, jak i stylizacje zgodne z biznesowym, pracowniczym dress codem. Czym warto się zainteresować w 2020?

1. Casual na kolorowo i ze wzorkiem

2. Ciekawe propozycje dla biznesowego dress code’u

3. Nietypowe dodatki i inne modowe atrakcje

4. Moda męska na co dzień – czym warto się zainteresować?

Casual na kolorowo i ze wzorkiem

Rok 2020 jest niewątpliwie rokiem swobody. Możemy swobodnie przebierać zarówno w klasycznych fasonach i krojach, jak i w bardziej zwariowanych, intensywnych i jaskrawych ubraniach – każda kompozycja będzie dobra tak długo, jak będziemy czuć się w niej swobodnie. Jeżeli w pracy nie wymagają od nas przestrzegania ścisłej etykiety w kwestii ubioru, strój typu casual idealnie sprawdzi się na co dzień. Warto postawić na dodanie swojej szafie odrobiny koloru: w tym sezonie szczególnie popularne będą błękity, czerwienie, intensywne i żywe odcienie zieleni, a także żółty czy pomarańcz. Możemy je z powodzeniem łączyć z bardziej stonowanymi ubraniami, które już posiadamy. W końcu często wystarczy jeden przyciągający uwagę dodatek, aby całkowicie odmienić nasz wygląd.

Ciekawe propozycje dla biznesowego dress code’u

Rewolucja nie omija także mody stricte biznesowej. Chociaż wciąż garnitur to podstawa, rok 2020 niesie ze sobą wiele ciekawych trendów w zakresie dodatków do standardowego odzienia człowieka biznesu. Możemy całkiem swobodnie eksperymentować na polach takich, jak:

  • koszule do garnituru: tutaj warto zwrócić uwagę na odejście od klasycznej bieli. Być może delikatny kolor jest w stanie ładnie zgrać się z garniturem, który nosimy na co dzień? Wiele ciekawych efektów możemy uzyskać wykorzystując na przykład koszule męskie Repablo
  • spinki do mankietów: jeżeli zmiana koszuli na bardziej niestandardową to dla nas za dużo, być może warto zdecydować się na coś mniejszego. Spinki do mankietów czy krawata to z pozoru niewielki dodatek, jednak wybierając unikalny wzór możemy znacząco zmienić całą stylizację, jednocześnie wzbudzając zainteresowanie osób wokół nas
  • krawaty i muszki: ponieważ rok 2020 to rok swobody kolorystycznej i designerskiej, także ten aspekt biznesowego dress code’u uległ kreatywności projektantów. Wybierając krawat ze wzorem lub subtelnym deseniem wyróżnimy się na tle innych, jednocześnie nadal trzymając klasę

Nietypowe dodatki i inne modowe atrakcje

Jednym z ciekawszych trendów w modzie męskiej 2020 jest wykorzystanie nietypowych dodatków i akcesoriów do “podbicia” wrażenia, jakie robi konkretny zestaw ubrań. W przypadku panów może być to różnorodna biżuteria, ekstrawagancki pasek do spodni, a nawet skarpetki. Coraz popularniejsze jest bowiem, aby – nawet do garnituru – nosić skarpetki kolorowe, czasem nawet dwie w różnych odcieniach lub z szalonym wzorem. Niewątpliwie jest to pomysł, któremu warto się przyjrzeć, jeżeli nie boimy się eksperymentów.

Moda męska na co dzień – czym warto się zainteresować?

Ubiór to nie tylko kwestia tego, jak wyglądamy w pracy. Na co dzień również powinniśmy dbać o to, aby z jednej strony było nam wygodnie, a z drugiej abyśmy czuli się modnie i swobodnie. W przypadku odzieży na zwyczajne okazje również mamy wiele pól do eksploracji i eksperymentów. Możemy zdecydować się na przykład na jednolite, ale za to żywe i przyciągające oko koszule oraz koszulki Repablo, lub zdecydować się raczej na wzory i ciekawy design w miejsce płaskiego koloru.

Materiał partnera