Manicure hybrydowy, a tradycyjny (klasyczny)

Nienagannie wyglądające paznokcie to dla wielu kobiet jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Mówiąc o manicure mamy na myśli coś więcej, niż tylko malowanie paznokci: manicure to sztuka pielęgnacji i stylizacji paznokci, a dla wielu kobiet to również chwila relaksu i odprężenia.

Poza pielęgnacją, słowo manicure przywodzi ma myśl piękne, kolorowe paznokcie. Nic dziwnego – właśnie lakier do paznokci jest zazwyczaj zwieńczeniem zabiegu pielęgnacyjnego: wisienką na torcie, bez której wiele kobiet nie wyobraża sobie kompletnego zabiegu manicure.

Przez wiele lat jedyną dostępną formą nadawania paznokciom pięknego wyglądu był klasyczny zabieg manicure, polegający na stylizacji paznokcia przy pomocy tradycyjnych, znanych powszechnie lakierów do paznokci. W tej chwili rynek oferuje wiele innych rozwiązań – często bardziej trwałych, ale wymagających dodatkowego sprzętu i umiejętności. Do takich rozwiązań należy manicure hybrydowy.

Czym więc się różnią te dwa rodzaje manicure i jakie są podobieństwa między nimi?

Klasyczny manicure nie zajmuje wiele czasu i nie potrzeba do niego również wielu specjalistycznych narzędzi. Wystarczą podstawowe akcesoria do pielęgnacji paznokci oraz chwila wolnego czasu, by móc cieszyć się pięknym wyglądem dłoni.

Istotą powodzenia jest prawidłowe i staranne przygotowanie płytki paznokciowej – to ona jest bazą, od której zależy finalny wygląd paznokci. W przypadku klasycznego manicure pierwszym krokiem jest zmycie starego lakieru (najlepiej zmywaczem bezacetonowym, który jest łagodniejszy dla płytki paznokcia niż preparat z acetonem).

W następnej kolejności skraca się paznokcie przy pomocy pilnika i nadaje im pożądany kształt, piłując również boki paznokcia – w ten sposób można je optycznie wysmuklić.  Aby idealnie przygotować powierzchnię płytki, można ją również delikatnie potraktować specjalną kostką z powierzchnią ścierającą.

Następnym etapem jest usunięcie zbędnych skórek: przy pomocy specjalnego płynu do zmiękczania skórek lub kąpieli w letniej wodzie z dodatkiem oliwki zmiękcza się je, a następnie odsuwa drewnianym patyczkiem i wycina. Ważne, by nie wyciąć ich za głęboko, bo może to grozić uszkodzeniem skóry i macierzy paznokcia. Dopiero tak przygotowane paznokcie są gotowe na przyjęcie lakieru.

Przed malowaniem należy je dokładnie odtłuścić, a następie nałożyć bazę pod lakier (zapobiegającą przebarwieniom i zwiększającą przyczepność lakieru), dwie warstwy lakieru w wybranym kolorze, a na koniec top nawierzchniowy, który utwardzi lakier i doda paznokciom blasku.

Doskonałą alternatywą dla klasycznego manicure jest manicure hybrydowy. Zabieg wykonuje się bardzo podobnie jak klasyczny, z tą różnicą, że do jego wykonania stosuje się specjalne lakiery o konsystencji żelowej, które trzeba utrwalić w lampie.

Uzyskany efekt jest tak naturalny, że trudno go odróżnić od manicure klasycznego. Niezaprzeczalną zaletą metody hybrydowej jest jej niezwykła trwałość: paznokcie utrzymują nienaganny wygląd przez około 2-3 tygodnie. W zależności od tempa wzrostu paznokcia zaczyna pojawiać się odrost, który jest właściwie jedynym powodem, by wykonać manicure hybrydowy na nowo – powierzchnia paznokcia pozostaje bowiem w nienagannym stanie, nie ma odprysków i zarysowań, a lakier jest cały czas błyszczący.

Podstawową różnicą między tymi dwoma zabiegami jest rodzaj zastosowanego lakieru do paznokci i sposób jego nakładania: w tym przypadku niezbędne są specjalne lakiery hybrydowe, których każdą warstwę utwardza się w lampie. Niezbędne do wykonania manicure hybrydowego jest zastosowanie bazy pod lakier i topu nawierzchniowego, które pozwalają uzyskać satysfakcjonujący rezultat w postaci trwałej, błyszczącej powierzchni paznokci.

Materiał partnera