Lateks w modzie kobiecej

Lateks w modzie kobiecej. Jak ubierać go z gustem?

Lateksowe ubrania kobiece to z pewnością element garderoby, który wzbudza różne opinie i emocje. Odpowiednio noszone mogą podkreślać sylwetkę i styl użytkownika. Jeśli jednak nie dobierze się ich, jak należy, można liczyć się z wieloma nieprzychylnymi spojrzeniami. Lateks to także materiał, który promuje wielu projektantów mody i stanowi część stylizacji największych gwiazd showbiznesu. Z czym warto łączyć lateks w modzie aby uniknąć nieprzychylnych spojrzeń?

Na co zwracać uwagę przy wyborze lateksowych ubrań?

Lateks nazywany jest zamiennie kauczukiem i występuje w formie naturalnej oraz syntetycznej. Powstaje z roślin kauczukodajnych, z których z kolei pozyskuje się sok mleczny. Po dodaniu amoniaku i poddaniu go koagulacji można wyprodukować lateksowe ubrania, które dopasowują się do człowieka niczym „druga skóra”. Nosząc lateks, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wykonania ubrań. Istotne jest także nasycenie stylizacji tym materiałem oraz to, jaki efekt chce się uzyskać. Lateksowa sukienka w odważnym kolorze z pewnością przykuje uwagę otoczenia, ale już np. modny lateksowy dodatek może stanowić świetne uzupełnienie stylizacji. Lateksowe ubrania mogą więc zarówno stanowić estetyczne dopełnienie stylu i charakteru użytkownika, jak i być elementem, który je zakłóci.

Jak nosić lateksowe ubarania?

Lateksowe ubrania należy więc dobierać z głową i w przemyślany sposób. Warto zdecydować się np. na jeden dodatek, który będzie zneutralizowany przez proste w kroju ubrania. Lateksowe legginsy można np. zestawić z prostym t-shirtem lub jednokolorową, elegancką bluzką. Zimą dobrym rozwiązaniem będzie natomiast połączenie lateksowych spodni ze sportową bluzą z kapturem i butami typu emu. Warto także pamiętać, że lateksowe ubrania występują nie tylko w czarnym i czerwonym kolorze. Odzież z połyskującego materiału wygląda także bardzo efektownie w innych kolorach – bordowym, brązowym itd. Dlatego też butik odzieżowy Bien Fashion oferujący lateksową odzież, zyskał tak duże uznanie wśród Klientów, którym zależy na efektownej garderobie.

Zalety lateksowych legginsów

Lateksowe legginsy są jednym z popularniejszych dodatków garderoby wykonanym z tego materiału. Należy jednak pamiętać, że polecane są szczupłym kobietom o zgrabnej sylwetce, ponieważ podkreślają mankamenty figury. W przypadku Pań o przeciętnym wzroście i budowie ciała zaleca się wybór matowych spodni i legginsów. Połyskujący materiał może poszerzać uda i w efekcie „dodawać” kobiecie kilogramów. Wybierając legginsy z lateksu, należy także pamiętać o tym, aby pod spód założyć bezszwową bieliznę.

Materiał partnera