biżuteria srebrna

Komu biżuteria srebrna pasuje bardziej niż złota?

Odpowiednio dobrana biżuteria podkreśli charakter każdej stylizacji, niezależnie od tego, czy jest to zestaw codzienny, czy kreacja na wyjątkową okazję. Warto jednak wiedzieć, komu lepiej pasuje biżuteria srebrna, a komu złota. Wybór odpowiedniej sprawi, że kolor naszej skóry, oczu i włosów zostanie podkreślony, a całość będzie prezentowała się harmonijnie. Sprawdźmy, jak ocenić czy lepiej nam w złocie, czy srebrze.

Na początku określ swój typ urody

Aby ocenić, czy biżuteria srebrna będzie nam lepiej pasowała niż złota, musimy określić swój typ urody. Jak najprościej to zrobić? Zwróćmy szczególną uwagę na kolor skóry oraz żył. Najlepiej przyjrzeć się im w świetle dziennym, ponieważ sztuczne może zaburzać postrzeganie kolorów. Nieważne, czy nasza skóra jest bardzo jasna, czy ciemniejsza – najważniejsze to określić, czy jej odcień jest ciepły, czy zimny. Najlepiej przyjrzeć się skórze na wewnętrznej stronie rąk. Posiadaczki ciepłej karnacji będą miały skórę w odcieniu kości słoniowej, złocisto-beżową, żółtą lub brzoskwiniową. Cera chłodna będzie w odcieniach różowych, oliwkowych, a żyły będą miały barwę niebieskawą, w przeciwieństwie do typów ciepłych, których żyły mają kolor wpadający bardziej w zielony.

Innym sposobem jest wykorzystanie szalików lub ubrań, które mamy w szafie. Potrzebne będą rzeczy w kolorze złotym lub srebrnym. Ewentualnie możemy zdecydować się na wyraźnie chłodne i wyraźnie ciepłe odcienie. Do chłodnych możemy zaliczyć np. czystą biel lub błękit. Ciepłe kolory będą doskonale reprezentowane przez żółcie i pomarańcze. Wystarczy przyłożyć tkaninę blisko do szyi i sprawdzić, w którym kolorze nasza twarz będzie wyglądała na bardziej promienną. Dla ułatwienia możemy zrobić sobie zdjęcia w tym samym świetle, a następnie je porównać.

Biżuteria srebrna – najlepsza dla posiadaczek chłodnego typu urody

Paniom o chłodnym typie urody zdecydowanie lepiej niż biżuteria złota będzie pasowała srebrna. Srebro podkreśli chłodny odcień skóry i włosów, a także niebieskie, szare i zielone tęczówki. Zwłaszcza jeśli na srebrną biżuterię zdecydujemy się w okolicy twarzy, w postaci kolczyków, wisiorka, kolii lub naszyjnika.

Aby podkreślić chłodną urodę, możemy zdecydować się na biżuterię srebrną uzupełnioną kamieniami szlachetnymi lub cyrkoniami o chłodnym zabarwieniu. Doskonałe będą kamienie przezroczyste, błękitne, a także niektóre odcienie czerwieni (warto jednak spojrzeć, czy ich odcień jest chłodny, czy ciepły). Ze względu na różnorodność barw i odcieni, również bursztyn obramowany srebrem może być dobrym wyborem. Jednak podobnie jak w przypadku czerwieni, kolor powinien być bardziej zgaszony. Dlatego lepszym wyborem będzie przezroczysty bursztyn niż mleczny, o wyraźnie żółtym zabarwieniu. Ciekawe propozycje znajdziemy w ofercie sklepu internetowego z biżuterią artystyczną ARBISZ. Jest w czym wybierać, dlatego niezależnie od typu urody z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Złoto dla chłodnego typu urody?

A co, jeśli nie chcemy rezygnować ze złota, a jednocześnie wpisujemy się w chłodne typy urody? Idealnym rozwiązaniem będzie białe złoto, które całkowicie przypomina srebro, a jednocześnie nadal jest szlachetnym i ponadczasowym kruszcem. Ciekawy efekt osiągniemy, decydując się również na złoto różowe, które posiada delikatny pudrowy blask. Zasady doboru biżuterii dla ciepłych i chłodnych typów urody możemy również zastosować w przypadku ubrań. Wówczas cała stylizacja, zarówno odzież, jak i biżuteria, będą doskonale współgrały z naszą urodą i podkreślały to, co najpiękniejsze.

Materiał partnera