Jakie wzory na tkaninach są popularne? Odsłaniamy najnowsze trendy

Szukanie odpowiednich materiałów jest zajęciem nie tyle trudnym, co zajmującym. Zwykle chcemy coś nowego, lekkiego i przyjemnego – gdy nadchodzi wiosna oraz ciemniejszego, bardziej eleganckiego i cięższego – gdy przychodzi czas na zimę. A jakie wzory tkaninowe są modne teraz?

Jednolite

Pierwsza opcja, coś dla konserwatystów, wracających teraz do łask. Oto bowiem ciekawym pomysłem jest wykorzystywanie całkowicie jednolitych deseni. Druk na tkaninie wykonywany przez Ctnbee może ubarwić ją na różne sposoby, jednak część osób pozostaje przy tkaninach sauté, co wydaje się być dość ekstrawaganckim i eleganckim zarazem.

Jodełka

Prawdziwy hit, jeden z najmodniejszych wzorów, jaki można chcieć znaleźć na tkaninie. Jodełka to uniwersalne, niebanalne, ale i nienudne wykończenie, które staje się i tłem i pierwszym planem zarazem. Charakterystyczne zejścia i geometryczność w nierówności sprawia, że tkaniny z nią biją rekordy popularności.

Palmy

To tylko część nurtu, który od jakiegoś czasu powraca, gdy tylko pierwsze promienie słońca pojawią się w nowym roku i przygrzeją nieco silniej, a wiatr wiosny kołysze jeszcze pustymi gałęziami. Palmy – tak w wersji całościowej z pniem, jak i w wersji liści – są trendy od dwóch sezonów i mają takie być w najbliższym. Skąd to zamiłowanie? Ich kolor jest stonowany, doskonale koresponduje z bielą i napawa nadzieją.

Marokańska koniczyna

Któż nie zna tego nietypowego, dość prostego, a jednak zaskakującego i nieco hipnotyzującego wzoru? Marokańska koniczyna – druk na tkaninie wykonany przez Ctnbee, to idealny sposób na niebanalny bieżnik czy elegancki obrus. Wszystko zależy także od tkaniny, jednak warto poeksperymentować i nie decydować się tylko i wyłącznie na ciężkie, marokańskie sploty. Warto czasem zaszaleć i postawić na coś innego.

Materiał partnera