jak-zapakowac-prezent-na-walentynki

Jak zapakować prezent na walentynki?

Walentynki tuż, tuż i, choć kochać powinniśmy się nie tylko od święta, to wyjątkowy dzień dla zakochanych. Najlepszą walentynkową niespodzianką jest obdarowanie ukochanej osoby drobnym upominkiem, który zapakowany w odpowiedni sposób sprawi jeszcze więcej radości. W jaki sposób ozdobić prezent, by zyskał nieodparty urok? Zanim zapakujesz podarunek, zapoznaj się z naszymi pomysłami.

Uniwersalne opakowanie nie tylko na walentynki

Najbardziej popularnym i jednocześnie najłatwiejszym sposobem na zapakowanie prezentu jest wykorzystanie ozdobnej torby papierowej. To opcja dostępna w wielu kolorach i wzorach, dlatego bez problemu znaleźć można produkt doskonały na walentynki. Ważną zaletą papierowych toreb jest także to, że można zapakować w nie każdy prezent – biżuterię, bieliznę, butelkę winę czy romantyczną książkę – niezależnie od jego rozmiaru czy wagi. Ale uwaga – w przypadku torebek prezentowych należy pamiętać o tym, że łatwo zajrzeć do środka. Właśnie dlatego warto owinąć prezent przed włożeniem go do opakowania lub wypełnić torbę ozdobną bibułą, która poskromi ciekawość obdarowanej osoby i będzie ładnie wyglądać.

Papier ozdobny na kilka sposobów

Klasyczne papiery kolorowe niepodzielnie królują od wielu lat jako najbardziej uniwersalny sposób pakowania podarunków. Jeżeli prezent ma już pudełko, ale nie wpisuje się ono w tematykę walentynek, wystarczy owinąć je w czerwony papier pakowy i podkleić brzegi taśmą klejącą. Dodatkowo tak przygotowany pakunek można przewiązać ozdobną wstążką, załączyć bilecik lub wzbogacić ręcznie robioną kokardką. Ostatnio w modzie jest także szary papier typu kraft, który daje duże pole do manewru, jeśli chodzi o zdobienia – zawinięty w niego prezent można ozdobić zależnie od okazji. Widząc ręcznie malowane serca każda „Walentynka” z pewnością doceni zaangażowanie obdarowującego.

Kolorowe pudełka na walentynkowe prezenty

Niektóre prezenty mają na tyle nieregularne kształty, że ciężko opakować je jedynie używając papieru ozdobnego. Wtedy z pomocą przychodzą gotowe pudełka na prezenty, dostępne w różnej kolorystyce, które skutecznie łączą w sobie estetykę oraz użyteczność. Można wybierać z wielu rodzajów pudełek. Dostępne są modele z osobną pokrywką, zamykane na magnes, a także składane. Niezależnie od tego, który model wybierzemy, zapakowanie prezentu trwało będzie zaledwie kilka sekund. By nie obawiać się, że prezent może zniszczyć się w pudełku, warto włożyć do środka ozdobne wypełniacze, które nie tylko chronią przed uszkodzeniami, ale także pięknie wyglądają.

Opakowanie na walentynki – wizytówka każdej firmy

Ciekawe opakowanie to nie tylko wyzwanie dla osoby, która kupuje prezent – ładnie i tematycznie zapakowany przedmiot, wysyłany do klienta, zdecydowanie zyskuje w jego oczach. Jeżeli zajmujesz się więc prowadzeniem sklepu internetowego, pamiętaj, że opakowanie to ważny element, dzięki którego zyskasz w oczach klientów. Estetycznie zapakowany podarek sprawi przyjemność obdarowywanemu, pozwoli zaoszczędzić czas osobie, która prezent zamawiała, a właścicielowi sklepu pomoże budować przyjazny wizerunek firmy. Dlatego, chcąc zadbać o klientów, warto zaopatrzyć swój sklep w odpowiednie do pakowania produktów opakowania, których bogaty wybór można znaleźć na przykład tu: https://www.rajapack.pl/opakowania-ozdobne_C23.html). Takie działanie sprawi, że klienci będą wracać do sklepu po prezent na walentynki, ale nie tylko.

Materiał partnera