gorset

Jak wybrać pierwszy gorset?

Ten damski element garderoby ponownie staje się nieodłączną jej częścią. Panie sięgają po gorsety, aby wysmuklić sylwetkę, zatuszować jej mankamenty, podkreślić swoją kobiecość i dodać pewności siebie. Warto zaznaczyć, że gorsety są noszone również ze względów medycznych. Spośród całego wachlarza gorsetów dostępnych na rynku należy wybrać ten, który idealnie dopasuje się do naszych wymagań. Na co zwracać więc uwagę podczas jego zakupu?

Czym kierować się przy wyborze gorsetu?

Przede wszystkim musi być to rozmiar dopasowany idealnie do naszego ciała, ponieważ żadne elementy gorsetu nie mogą odstawać, a my mamy czuć się w nim swobodnie. Najlepiej kupić go w sklepie lub zamówić u gorseciarki, która uszyje go biorąc pod uwagę nasze indywidualne potrzeby.  Jeśli decydujemy się na zakup gorsetu, który zachodzi na biust warto wiedzieć, jak trafnie określić rozmiar swoich piersi.

Według wypowiedzi specjalisty z firmy anstel.pl, należy to zrobić w następujący sposób: ,,Na rozmiar biustonosza składają się zarówno cyfry, jak i litery. Te pierwsze informują o obwodzie klatki piersiowej pod biustem, drugie zaś – o wielkości miseczki. Warto również zdawać sobie sprawę, że to nie ramiączka, a obwód stanika odpowiadają za prawidłowe trzymanie biustu. Ponadto, dzięki odpowiednio dobranej miseczce będziemy w stanie wyeksponować wszystkie walory biustu, dodać mu jędrności i nadać określonego kształtu”.

Pierwszy gorset powinien być wykonany z naturalnego materiału, nie powinien mieć ozdób i zapięcia, aby nie odznaczał się pod ubraniem. Również łagodne krawędzie gorsetu dodają swobody i pomagają uzyskać efekt idealnej sylwetki.

Jakie gorsety wyróżniamy?

Właściwie gorsetem nazywamy część garderoby przeznaczoną na górną część ciała. Overbust to gorset, którego część zachodzi na biust. Gorsety tego typu różnią się od siebie kształtem górnej krawędzi. Wyróżniamy gorsety, które posiadają miseczki i modelują biust oraz te sięgające do połowy piersi zakończone u góry. Występują również gorsety o stożkowym kształcie, gdzie ich górna część zakończona jest w lekki łuk, a dolna wypustkami. Z kolei Waspie i Waist Cincher to rodzaje gorsetów,które są węższe, wysmuklają głównie talię, a w mniejszym stopniu żebra i biodra. Są one o wiele wygodniejsze i dopasowują się do każdego typu sylwetki.  Warto nadmienić, że dostępne są również gorsetowe kamizelki, sukienki, body czy spódnic- to również doskonały sposób na wysmuklenie sylwetki. Gorsety na stalowych fiszbinach najlepiej korygują niedoskonałości i podkreślają atuty kobiecości.

Materiał partnera