jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną

Jak ubrać się na rozmowę o pracę? Zadbaj o nienaganny wizerunek!

Zależy ci na tym, aby dostać pracę w konkretnej firmie? A może aplikujesz na stanowisko, o którym zawsze marzyłaś? Nic więc dziwnego, że chcesz przygotować się jak najlepiej do rozmowy kwalifikacyjnej. Oprócz wiedzy merytorycznej bardzo ważny jest również nienaganny wizerunek. Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie i od pierwszego wejrzenia zyskać w oczach przyszłego pracodawcy? Mimo że mówi się, że nie szata zdobi człowieka, wybór stylizacji na rozmowę o pracę jest bardzo istotny. Właściwym dress codem możesz zwiększyć swoje szanse na dostanie wymarzonej posady lub całkowicie przekreślić swoją ścieżkę rozwoju w danej firmie. Jednak czy na każdą rozmowę kwalifikacyjną należy ubrać się jednakowo?

Rozmowa o pracę – wybierz odpowiedni strój

Wszystko zależy od tego, na jakie stanowisko aplikujesz oraz od atmosfery, jaka panuje w danej firmie. Jednak istnieje pewna zasada, która sprawdza się niezależnie od powyższych czynników. Na każdą rozmowę o pracę należy ubrać się ładnie, a strój powinien być nieskazitelnie czysty oraz idealnie wyprasowany. Oprócz tego musisz po prostu czuć się w nim wygodnie. Nie powinien krępować Twoich ruchów ani w żaden sposób sprawiać, że będziesz czuła dyskomfort.

W stresujących sytuacjach nawet wystający szef lub metka może Cię drażnić. Warto zaopatrzyć się w halki damskie, które będą idealne w takich sytuacjach. Ich przylegający i miły w dotyku materiał otuli twoje ciało, a Ty będziesz czuła się komfortowo. Halka potrafi również bardzo ładnie modelować figurę, a także sprawia, że sukienki i spódnice układają się lepiej. Jeżeli chcesz zatuszować zbędne kilogramy lub jakieś niedoskonałości z powodzeniem możesz wybrać także halki o dużych rozmiarach. Pamiętaj, że każda kobieta może wyglądać pięknie podczas rozmowy o pracę!

Rozmowa o pracę – na co zwrócić uwagę?                                                      

Niezależnie od tego, jakiej pracy szukasz, istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać, chcąc wybrać idealną stylizację na rozmowę o pracę. Po pierwsze Twój strój nie może mieć odkrytych pleców czy głębokiego dekoltu. Zapomnij także o kreacji, która będzie eksponowała Twoje nogi. Idąc na rozmowę o pracę w sukience lub spódnicy, musisz założyć również rajstopy. Nie wypada również przyjść na rozmowę kwalifikacyjna w butach odkrywających palce lub takich, które mają bardzo wysoką szpilkę.

Rozmowa o pracę – klasyczne rozwiązania czy modowe eksperymenty?

Styl, w jakim ubierzesz się na rozmowę o pracę, powinien zależeć przede wszystkim od tego, o jakie stanowisko się ubiegasz. Jeżeli idziesz na rozmowę kwalifikacyjną do banku lub korporacji, lepiej postawić na klasyczne rozwiązania. Klasyczna stylizacja będzie również bezpiecznym wyborem dla osób, które nie interesują się modą.

Jeżeli jesteś artystką lub przedstawicielką innego wolnego zawodu, możesz sobie pozwolić na nieco bardziej szalony strój. W przypadku artystów nieszablonowy ubiór, a także ładnie dobrana paleta kolorystyczna stylizacji może zrobić duże wrażenie, a w konsekwencji być atutem, który mówi o Tobie wiele jeszcze zanim dojdzie do samej rozmowy.

Chociaż rozległa wiedza oraz doświadczenie w branży jest najważniejsze w czasie rozmowy o pracę, należy również zadbać o odpowiedni strój. Dobre wrażenie robi się tylko raz, dlatego warto poświęcić czas na przygotowanie odpowiedniej stylizacji na rozmowę o pracę. Twój nienaganny wizerunek świadczy o szacunku do pracodawcy i stawia Cię od samego początku w bardzo dobrym świetle.

źródło zdjęcia: freepik.com 

Materiał partnera