suknia slubna przymiarka

Jak przygotować się na przymiarkę sukni ślubnej?

Suknia ślubna to wyjątkowa kreacja, którą w większości przypadków zakłada się tylko raz w życiu. Nic więc dziwnego, że przyszła panna młoda chce, aby była ona idealnie dopasowana. Dlatego też tak ważne jest, aby podczas przymiarki zgłaszać wszelkie uwagi umożliwiające wprowadzenie poprawek. Jak się przygotować do wizyty w salonie sukien ślubnych? Przeczytaj tekst, aby się tego dowiedzieć.

Kiedy wybierzesz już suknię…

Wybór sukni ślubnych na rynku jest ogromny, dlatego może być trudno zdecydować się na konkretny model. Warto zatem na początku zastanowić się nad swoimi preferencjami w tej kwestii, tak aby zawęzić obszar poszukiwań.

Jeśli z kolei Twoja suknia ślubna ma być szyta na miarę, pamiętaj o tym, żeby zamówić ją odpowiednio wcześniej, przynajmniej pół roku przed wyjątkowym dniem

– dodaje pracownik firmy Czar Bieli. Jednym z etapów pracy jest umówienie się na przymiarkę, która pozwoli sprawdzić, które elementy wymagają poprawy. Jak się do niej przygotować? Przede wszystkim, zwróć uwagę na strój. Załóż na siebie coś wygodnego, co będzie łatwe w zdejmowaniu i zakładaniu, w końcu prawdopodobnie będziesz robić to wielokrotnie. Wybierz również prostą bieliznę w dyskretnych kolorach, takich jak biały lub cielisty.

Zaopatrz się też w wygodne obuwie, ale jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą buty na obcasie, aby przymierzyć je w komplecie z sukienką. Podobnie z welonem, wiankiem oraz innymi dodatkami, które będziesz miała na sobie w dniu ślubu. Podczas przymiarki możesz spiąć lub rozpuścić włosy, najlepiej w zależności od tego, jaką fryzurę planujesz mieć na weselu.

Jak wybrać salon sukni ślubnych?

Jeszcze zanim przejdziesz do wyboru lub szycia sukni ślubnej, musisz zdecydować się na konkretny salon, który zapewni Ci wymarzony strój. Na co zwracać uwagę? Bardzo ważne jest między innymi indywidualne podejście do klientki. Projekt zgodny z jej uwagami to podstawa zadowolenia z sukni. Czasem możliwe jest stworzenie kreacji będącej kombinacją 2 czy 3 innych modeli. Specjalistka pomoże w wyborze kroju, materiału i odcienia bieli, a także doradzi, co będzie wyglądać dobrze. Profesjonalizm jest ważny szczególnie w sytuacji, kiedy suknia ślubna jest szyta na miarę. Niewątpliwie warto też zwracać uwagę na cenę – możliwy jest zakup wyjątkowej kreacji bez przepłacania. Dobrym pomysłem będzie też zabranie ze sobą na przymiarkę bliskich osób, na przykład mamy lub przyjaciółek, które dobrze znają przyszłą pannę młodą i na pewno szczerze doradzą, co pasuje jej najbardziej. Niektóre salony sukien ślubnych oferują nawet dojazd do klientki. Wybór stroju pod okiem profesjonalistów na pewno zwiększy gwarancję zadowolenia z efektu końcowego.

Materiał partnera