Nadruki na odzieży

Jak powstają nadruki na odzieży?

Ubrania z nadrukami są bardzo popularne, bo pozwalają wielu osobom wyrazić siebie i przekazują jakąś informację o danej osobie. Może to być logo ulubionego zespołu, estetyczna grafika czy nawet jedno charakterystyczne słowo. Odzież z nadrukami świetnie sprawdza się również jako reklama. Jak zatem powstają ubrania tego typu? Przeczytaj tekst, aby się dowiedzieć.

Produkcja odzieży z nadrukami

Nadruki można umieszczać na różnych rodzajach odzieży, zarówno na koszulkach czy bluzach, jak i na kurtkach i czapkach. Dzięki temu powstaje gadżet reklamowy, który jest nie tylko estetyczny, ale także przydatny. Jednak aby potencjalni klienci chętnie z niego korzystali, konieczne jest wykonanie go w trwały sposób, żeby nie zniszczył się już po pierwszym praniu. 

Często wykorzystywanymi sposobami nanoszenia nadruków na odzież są flock, flex i sublimacja – wyjaśnia pracownik firmy Minicom.

Pierwsza z metod polega na umieszczeniu na odzieży specjalnej folii i utrwalenie jej za pomocą wysokiej temperatury. Nadruk ma powierzchnię pokrytą delikatnym meszkiem. Metoda flex również zakłada użycie folii, ale jest ona cieńsza i umożliwia wykonywanie mniejszych elementów. Ten sposób wykorzystuje się do grafik w maksymalnie 3 kolorach. Sublimacja z kolei opiera się na wykonywaniu nadruku za pomocą atramentu. Z jej pomocą można tworzyć grafiki w wielu kolorach, sprawdza się ona najlepiej w przypadku jasnych tkanin o dużej zawartości poliestru.

Zanim naniesiesz nadruk na koszulkę…

Opisane metody są niezwykle przydatne w wykonywaniu koszulek z nadrukiem, ale aby odzież tego typu podobała się potencjalnym klientom, konieczne jest przede wszystkim stworzenie atrakcyjnego wizualnie projektu. Dobrym pomysłem jest umieszczenie na ubraniach minimalistycznego loga firmy, które nie będzie przytłaczające. Istotna jest również kolorystyka. Aby przygotować projekt wysokiej jakości, warto skonsultować go z profesjonalną firmą, która ma doświadczenie w reklamie i wie, jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej.

Odzież z nadrukiem jako gadżet reklamowy

Koszulki z nadrukiem są świetnym sposobem na zareklamowanie usług danej firmy. Są to praktyczne gadżety, które, jeśli zostaną dobrze wykonane, będą chętnie noszone przez potencjalnych klientów. Nie tylko zwiększy to przywiązanie do danej firmy, ale ułatwi też promowanie jej wizerunku. Aby odzież z nadrukami sprawdziła się w roli reklamy, musi być estetycznie i starannie wykonana. Kluczowy jest zatem wybór odpowiedniej metody nakładania grafik oraz firmy, która podejmie się tego zadania. Duże umiejętności oraz dbałość o detale to większa gwarancja sukcesu i uzyskania pożądanych rezultatów.

Materiał partnera