spódnica

Jak dopasować spódnicę do typu sylwetki?

Spódnice wracają do łask! Wszystko to dzięki projektantom mody, którzy tworzą coraz to nowsze modele spódnic. Tym samym zachęcają eleganckie i stylowe kobiety do noszenia tego elementu garderoby na co dzień. W sklepach znajdziesz obecnie różne typy spódnic: ołówkowe, plisowane, tiulowe, proste i rozkloszowane. Jak dopasować spódnicę do typu sylwetki, aby podkreślić atuty ciała i ukryć ewentualne mankamenty? Sprawdźmy.

#1 Spódnica dla sylwetki typu gruszka

Sylwetka typu gruszka charakteryzuje się wąskimi ramionami i szerokimi biodrami. W tym typie często występuje też mocne wcięcie w talii. Idealna spódnica dla “gruszek” to model w kształcie litery A – najlepiej ze sztywnego, ładnie rozchodzącego się materiału. Dzięki temu łatwo zatuszujesz pośladki i uda oraz podkreślisz wąską talię. Satysfakcja gwarantowana!

#2 Spódnica dla sylwetki typu kolumna

Kobiety z typem sylwetki kolumna (lub prostokąt) mają chłopięcą budowę ciała – bez wyraźnie zarysowanej talii, z wąskimi biodrami i ramionami. W tym przypadku kobiece atuty podkreśli spódnica ołówkowa. Przy tworzeniu stylizacji warto skupiać się również na talii. Pasek, zdobienie, marszczenie – każdy z tych elementów dodatkowo zarysowuje linię bioder. 

#3 Spódnica dla sylwetki typu jabłko

Dla kobiet o okrąglejszej budowie ciała idealne będą rozkloszowane spódnice o długości przed kolano. Jeszcze lepszy efekt uzyskasz, gdy założysz szeroką bluzkę i wyłożysz ją na spódnicę. Dzięki tym sztuczkom zatuszujesz brzuszek i będziesz czuć się niezwykle komfortowo. 

#4 Spódnica dla sylwetki typu odwrócony trójkąt

Szerokie ramiona, duży biust i wąskie biodra – to charakterystyczna budowa ciała dla sylwetki odwróconego trójkąta (zwanej też marchewką). Aby zrównoważyć duży biust, należy skupić się na dolnych partiach ciała. Idealna spódnica dla tego typu figury to bardzo wzorzysta, w jasnych kolorach i z obniżoną talią.

#5 Spódnica dla sylwetki typu klepsydra

Ten typ figury charakteryzuje się dużym biustem, szerokimi biodrami i wyraźnym wcięciem w talii. Idealna spódnica dla “klepsydry”? Rozkloszowana, plisowana, w stylu lat 50. Ten fason odwróci uwagę od bioder i ud, eksponując piękną talię oraz biust. Długość spódnicy dopasuj do swoich upodobań. Możesz postawić na model kończący się tuż przed kolanami, jak i taki do połowy łydki. Unikaj modeli ołówkowych – te fasony za bardzo uwydatnią Twoje krągłości.

Do wyboru, do koloru

Powyższe wskazówki to uniwersalne rady, oparte o propozycje stylistów. Pamiętaj jednak, że w modzie nic Cię nie ogranicza. Możesz bawić się wzorami, kolorami i fasonami różnych spódnic. Dawniej kobiety walczyły o to, by nosić spodnie. Dziś masz wybór, więc nie wahaj się z niego skorzystać! Noś spódnice, sukienki, spodnie, zgodnie z Twoim własnym stylem i upodobaniami. Dobrej zabawy!

Materiał partnera