złote kolczyki

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Biżuteria to świetny sposób na dopełnienie stylizacji. Dodaje ona charakteru i elegancji, dzięki niej nawet najprostszy strój robi wrażenie. Popularnym rodzajem biżuterii są kolczyki – krótkie, długie, złote czy kolorowe. Ale żeby uzyskać pożądany efekt i nieco urozmaicić stylizację, muszą być one dobrze dopasowane do kształtu twarzy. Jak umiejętnie dobrać kolczyki?

Jakie są kształty twarzy?

Wyróżnia się cztery najpopularniejsze kształty twarzy. Są to okrąg, trójkąt, kwadrat i owal. Wszystkie mają charakterystyczne cechy, do których pasuje inny rodzaj kolczyków. Co wyróżnia poszczególne kształty?

Nazwa każdego z rodzajów twarzy bierze się od kształtu, który przypominają. Twarz okrągła charakteryzuje się niskim czołem oraz podobną wysokością i szerokością. Trójkąty mają niewielki, wąski podbródek i szeroko rozstawione kości policzkowe. Charakterystyczne dla twarzy o kształcie kwadratu są szerokie czoło, wydatna żuchwa, a także podkreślone rysy. Owale są z kolei uznawane za najbardziej proporcjonalne, o harmonijnych wymiarach. Jakie złote kolczyki będą najlepiej pasowały do poszczególnych rodzajów twarzy?

Kształt twarzy a dopasowane kolczyki

Dobrze dobrane kolczyki pomogą optycznie wysmuklić okrągłą twarz. Mowa o podłużnej biżuterii. Dzięki niej rysy będą wydawały się ostrzejsze, a cała twarz zacznie bardziej przypominać owal. Najlepiej wybierać kolczyki długie, kończące się poniżej linii brody, unikać natomiast okrągłych, które podkreślą rzeczywisty kształt twarzy.

Ostre rysy twarzy kwadratowej zostaną złagodzone przez kolczyki bez kanciastych krawędzi. Najlepiej wybierać biżuterię w kształcie kół oraz kul. Opływowe formy biżuterii pomogą zneutralizować ostre rysy kwadratowej twarzy. Trójkąty mają delikatną urodę, którą dobrze podkreślić kolczykami w postaci figur geometrycznych. Warto wybierać też krótką biżuterię – długie kolczyki mogą dodatkowo wysmuklić twarz, a nie o taki efekt chodzi.

W przypadku owalu podjęcie decyzji dotyczącej biżuterii jest łatwiejsze, bo do wyboru kolczyków można podejść z dużą dowolnością. Ten typ twarzy charakteryzuje się symetrią, zadaniem biżuterii nie jest optyczna zmiana. Warto zrezygnować z kolczyków o owalnym kształcie, poza tym wybór jest niemal nieograniczony.

Gdzie kupić kolczyki?

Jeśli lubisz biżuterię dobrej jakości, warto zdecydować się na złote dodatki, takie jak oferuje na przykład sklep L-Gold.pl. Kiedy już wybierzesz kolczyki idealnie dopasowane do kształtu Twojej twarzy, nie będziesz musiała ich wymieniać co kilka miesięcy. Biżuteria wysokiej jakoś będzie w dobrym stanie przez dłuższy czas. Często warto w nią zainwestować.

Materiał partnera