Dopasowanie biustonosza do sukni ślubej

Jak dobrać biustonosz do sukni ślubnej?

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej kobiety. Wymarzona suknia już wisi i czeka na założenie. Jednak aby sukienka dobrze leżała ważne jest założenie pod nią odpowiedniej bielizny. Żadna panna młoda nie chce zepsuć efektu wystającymi ramiączkami lub widocznym zapięciem. Podpowiadamy, jak dobrać biustonosz do sukni ślubnej i na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Niezależnie od tego czy mamy mały, czy duży biust, dobrze dopasowany biustonosz będzie wisienką na torcie naszego ślubnego stroju. Dzięki niemu suknia ślubna będzie lepiej się układała, podkreślając to, co trzeba.

Najważniejszy jest dobry rozmiar

Może brzmieć jak banał, jednak w przypadku doboru biustonosza do sukni ślubnej najważniejszy jest dobry rozmiar. Zbyt mały biustonosz będzie ściskał nasz biust, tworząc nieestetyczne fałdki, zbyt duży może odstawać. Dodatkowo, jeśli wybierzemy model bez ramiączek musi on być idealnie dopasowany pod biustem – inaczej może się zsuwać. Odpowiednio dobrany biustonosz nie będzie odznaczał się pod sukienką ani nie będzie nam sprawiał kłopotów, nawet podczas najbardziej szalonych tańców na parkiecie.

Dopasowanie biustonosza do sukienki

Drugą ważną kwestią jest dobranie odpowiedniego modelu do konkretnej sukienki. Pod lekką i zwiewną koronkową sukienkę możemy założyć miękki koronkowy biustonosz. Nie będzie on jednak odpowiedni pod dopasowaną i obcisłą kreację – wówczas lepiej wybrać model gładki i usztywniany. Sukienka bez ramiączek wymaga takiegoż biustonosza, a do sukienki bez pleców możemy założyć biustonosz samonośny. Jeżeli mamy większy biust, do sukienki z odkrytymi plecami lepszy będzie biustonosz z obniżonym zapięciem – ramiączka dadzą nam większe wsparcie. Do sukienek z głębokim dekoltem sprawdzą się modele typu plunge lub biustonosze z mocno obniżonym mostkiem, idealne do mocno wyciętych kreacji. Duży wybór rożnego rodzaju modeli biustonoszy znajdziemy na przykład w sklepie z bielizną Chabur.

Biustonosz koronkowy czy gładki?

Pod dopasowaną suknię ślubną najlepiej sprawdzi się biustonosz gładki, bez zdobień. Koronki lub inne elementy dekoracyjne biustonosza mogą się odznaczać pod materiałem sukienki. Jeżeli suknia jest bogato zdobiona możemy zdecydować się również na taki biustonosz.

Istotną kwestią jest także kolor. Tradycyjnie na ślub wybierana jest biel, jednak do sukienek o lekko przezroczystym materiale lepiej będzie pasował biustonosz cielisty. Jeśli sukienka jest koronkowa lub tiulowa, cielisty kolor stopi się z kolorem naszej skóry i stanik nie będzie widoczny.

Niezależnie od tego, jaki biustonosz wybierzemy do sukni ślubnej, zabierzmy go ze sobą na ostatnie przymiarki sukienki. Dzięki temu w dniu ślubu nic nas nie zaskoczy, a nasza kreacja będzie dokładnie taka, jak sobie wymarzyłyśmy.