Eleganckie maseczki ochronne

Eleganckie maseczki ochronne, czyli jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo i dobrze wyglądać

Pandemia, z jaką zmagamy się już kilka dobrych miesięcy, wywróciła nasze życia do góry nogami. Zmiana dotychczasowych zwyczajów, zwiększona dbałość o higienę, a przede wszystkim strach o zdrowie swoje i swoich bliskich to tylko niektóre z charakterystycznych cech obecnej sytuacji. Wszyscy możemy jednak opowiadać zupełnie różne historie, gdyż zagrożenie koronawirusem każdego z nas dotknęło w inny, jakże przykry sposób.

Tym, co znacznie poprawia ogólne bezpieczeństwo naszego społeczeństwa, jest należyte stosowanie się do ustalonych zaleceń,  które – choć wprowadzone już jakiś czas temu – zostaną z nami jeszcze na długo. Mowa tu chociażby o zasłaniających usta i nos maseczkach, jakie wciąż należy mieć ze sobą w otwartych przestrzeniach, a także wszędzie tam, gdzie nie można zachować półtorametrowej odległości od pozostałych osób. Ten stosunkowo niewielki skrawek materiału, w dużym stopniu ogranicza potencjalne zagrożenie zbyt bliskim kontaktem z nosicielem, powstrzymując nas przy okazji przed skutkami odruchowego dotykania własnej twarzy. Idąc dalej, skoro więc owy element garderoby będzie nam towarzyszył jeszcze przez pewien nieokreślony czas, zadbajmy o to, by prócz spełniania najważniejszej, ochronnej funkcji, stał się on także naprawdę stylowym dodatkiem.

Rozległy rynek maseczek ochronnych

Maseczki, którym w pełni poświęcamy niniejszy artykuł, można już wyodrębnić jako całkiem spory segment rynkowy, rozrastający się właściwie z dnia na dzień. Podczas gdy na samym początku najgłośniejszych tegorocznych wydarzeń niełatwo było zaopatrzyć się choć w jedną z nich, dziś bogactwo rodzajów i wzorów może nas konkretnie przytłoczyć. Faktem jest, że kiepskie, jednorazowe propozycje – szybko wyrzucane do śmieci – na niewiele się zdadzą, sprawiając przy tym różne problemy, a po zsumowaniu wszystkiego narażając nas na niemałe koszty. Zdecydowanie lepszą opcją będą tutaj – coraz częściej widoczne na ulicach – wytrzymałe maski wielokrotnego użytku, które można wygodnie uprać, ciesząc się nimi przez nieporównywalnie dłuższy czas.

Propozycje najlepszych polskich producentów

Akcesoria te, po jednej stronie wykonane na przykład z dekoracyjnego poliestru, wyłożone od wewnątrz oddychającą fizeliną, bez obaw o owrzodzenie, pozwalają wygodnie poruszać się w przestrzeni publicznej, zapewniając przy tym – mimo zaistniałej sytuacji – gustowny i niebanalny wygląd. By zaopatrzyć się w piękny i praktyczny dodatek, nie trzeba daleko szukać – dla przykładu, istniejąca na rynku odzieżowym od 1987 roku, polska marka M&Sz proponuje własnej produkcji maseczki, występujące w wielu odmianach, które bez problemu można dobrać do pozostałych części garderoby. Barwne i wzorzyste osłony ust i nosa – zamiast zepsuć stylizację – pozwolą nam w tych czasach lepiej wyrazić siebie, a w pewnym sensie uciec też od szarych, jakby nie było, realiów.

Stawiajmy na jakość

Na pewno warto zaopatrzyć się w co najmniej kilka zróżnicowanych – i ozdobnych i gładkich – lecz znakomicie skrojonych modeli, spośród których, będziemy mogli swobodnie wybierać. Dobrym pomysłem okaże się także zakup swoistego, tworzącego spójną całość kompletu, składającego się z maski oraz tuniki bądź bluzki. Przy tym wszystkim pamiętajmy, by zwracać także uwagę na jakość i konstrukcję ochronnych tkanin, stawiając na lepiej wykonane produkty, zdolne komfortowo służyć nam przez większy okres czasu.

Materiał partnera