Elegancka sukienka z gipiury – jak dobrać do niej dodatki?

Gipiura to niezwykle efektowny i ozdobny materiał. Dlatego też podczas kompletowania stylizacji z elegancką sukienką z gipiury w roli głównej, niezbędne jest wyczucie estetyki, znajomość obowiązujących trendów i ostrożność. Jakie dodatki można dobrać do tego typu kreacji?

Buty i torebka do sukienki z gipiury

Gipiura ze względu na wygląd oraz sposób wykonania zaliczana jest do koronek klockowych (niektórzy określają je jako koronki weneckie), które powstają poprzez nawijanie nici na specjalne szpule, a następnie przeplatanie i wiązanie w odpowiedni sposób. Technika wykonywania gipiur jest znana od XVI wieku. Wówczas do ich wytwarzania używano lnu, jedwabiu lub bawełny. Po chwili zapomnienia, gipiura ponownie staje się obiektem zainteresowania projektantów, prestiżowych domów mody oraz uznanych, polskich producentów. Coraz częściej wykorzystuje się gipiurę do szycia i ozdabiania eleganckich, kobiecych kreacji.

Wystrzałowe sukienki z gipiury z powodzeniem można wykorzystać na uroczystości, takie jak wesela lub bankiety. Jakie buty i torebki będą najlepiej się z nimi komponować? Z pewnością najbezpieczniejszym rozwiązaniem do eleganckiej sukienki z gipiury są czółenka w klasycznych kolorach, beżowe czy cieliste szpilki oraz kopertówka lub kuferek o subtelnej barwie. Dobrane buty i torebka mogą być w tym samym lub podobnym kolorze. Jeśli kreacja ma bogato zdobioną górę i dół, wykluczamy dodatkowe elementy dekoracyjne na butach i torebce. Nadmiar ozdób wywołuje niepożądany efekt przytłoczenia.

Biżuteria a wystrzałowa sukienka z gipiury

Elegancka sukienka z gipiury eksponuje wszystkie kobiece atuty. W towarzystwie odpowiednio dobranych butów i torebki, zapewnia również szykowny wygląd i przyciąga spojrzenia, ale do prawdziwego efektu wow potrzebna jest jeszcze biżuteria. W przypadku tak spektakularnej kreacji, najlepiej sprawdza się delikatna biżuteria ze szlachetnego kruszcu. Możemy sobie pozwolić na zdobienia w postaci cyrkonii lub kamieni – ważne jednak, by harmonijnie współgrały z całością. Jeśli obawiamy się popełnienia błędu podczas komponowania stylizacji, wybierzmy minimalistyczne i pozbawione zdobień projekty jubilerskie.

Ograniczając dodatkowe elementy dekoracyjne na butach, torebce i biżuterii, pozwalamy (zgodnie z zamierzeniem projektantów), by to kreacja grała pierwsze skrzypce. Gipiura nie potrzebuje niezwykłych, wyszukanych i barwnych dopełnień. Do zaprezentowania jej piękna wystarczy subtelny blask srebra lub złota oraz klasyczny design butów i torebki. Dlaczego dodatki są tak ważne? Otóż ich umiejętny dobór świadczy o dojrzałości, znajomości trendów i elegancji. Gdy zrezygnujemy z nadmiaru zdobień oraz ryzykownej gry kolorów, unikniemy efektu przypadkowości, a w skrajnych przypadkach niestety także śmieszności. Zamiast złośliwych komentarzy, usłyszymy zatem wyłącznie miłe i szczere komplementy.

Materiał partnera