Dobry sklep z firanami i zasłonami. Jak go znaleźć?

Zakupy przez internet dają nam możliwość szybkiego sprawdzenia oferty dziesiątek sklepów. Z jednej strony zyskujemy bogactwo wyboru. Z drugiej „ból głowy” z wybraniem tego właściwego sklepu, który spełni nasze oczekiwania w dobrej cenie. Żeby ułatwić selekcję sklepów z firanami i zasłonami, przedstawiamy proste triki jak znaleźć ten najlepszy.

Firany i zasłony nie należą do produktów na jeden sezon, dlatego warto poświęcić trochę czasu na ich wybór. Zwłaszcza, że źle dobrane firany albo zasłony mogą zrujnować aranżację wnętrza. Dlatego, przed wybraniem odpowiedniego sklepu z firanami, warto poświęcić trochę czasu na jego sprawdzenie. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Materiał i wzór

Pierwsza rzecz jest dość oczywista. Na początek szukamy w ofercie sklepu wzoru zasłon i firan, który będzie pasował do naszego wnętrza. Pamiętajmy, że w zależności od rodzaju zastosowanego materiału, zasłony i firany będą inaczej przepuszczać światło i inaczej utrzymywać gładkość powierzchni. Na przykład firany i zasłony z poliestru łatwo jest utrzymać w czystości, a ich lekkość sprawia, że wnętrze nabiera delikatniejszego charakteru.

Niestety na tym poszukiwania nie mogą się skończyć. Interesujący nas wzór i materiał to dopiero pierwsze z kryteriów. Teraz czas na ostrzejszą selekcję.

Dobre po Polskie

Pierwszym często stosowanym kryterium wyboru sklepu z zasłonami i firanami jest miejsce produkcji oferowanych produktów. Obecnie coraz częstszy jest trend wspierania rodzimych produktów. Jest to ważne nie tylko ze względów patriotyzmu ekonomicznego, bo wspieramy zatrudnienie, ale także ze względu na jakość firan i zasłon. Niestety w przypadku produktów szytych masowo w Azji, jakość pozostawia bardzo wiele do życzenia. A co jeszcze gorsze, często (w przypadku zakupów przez internet) zamówione produkty wyglądają zupełnie inaczej niż na zdjęciach. Co może spowodować, że nie będą pasować do wystroju wnętrza.

Czytaj opinie

Drugim sposobem na wyselekcjonowanie sklepu godnego zaufania jest sprawdzanie opinii w internecie. Tutaj jednak warto uzbroić się w pewien rodzaj sceptycyzmu. Ponieważ coraz więcej opinii jest pisanych na zlecenie sklepu albo przez jego konkurencję. Dlatego największą wagę powinniśmy przykładać do opinii, które są wyważone, bo z nich prędzej poznamy rzetelną ocenę danego sklepu. Dodatkowo, dobrze żeby nasz dostawca mógł pochwalić się współpracą z dużymi firmami. Jeśli dostarcza większe zamówienia to możemy oczekiwać, że jakość jego produktów została zweryfikowana.

Kupuj u źródła

Jeżeli chcesz zaoszczędzić szukaj ofert bezpośrednio od producenta. Dzięki temu nie będziesz płacić marży pośrednikom. Jak dodaje specjalista z firmy Polontex S.A.:

Kupując od producenta zyskujemy też pewność, że ręczy on swoją reputacją za produkt. Pośrednik może zmienić nazwę sklepu w sekundę, szczególnie w Internecie. Dlatego czasem opłaca mu się oferować kiepski towar. Producent nie może sobie pozwolić na takie zagrywki, dlatego musi przykładać zdecydowanie więcej uwagi do obsługi klienta i poziomu oferowanych produktów.

Sprawdź czy sprzedawca posiada sklep stacjonarny

Ostatnia rzecz, jaką warto sprawdzić, to umiejscowienie sklepu. Lepiej korzystać z usług sklepów, które posiadają również oddział stacjonarny. Dzięki temu mamy pewność, że nie są to sezonowi sprzedawcy, którzy za kilka miesięcy mogą zniknąć z rynku. Salon stacjonarny daje nam też możliwość sprawdzenia towaru przed zamówieniem, dlatego nie kupujemy kota w worku.

Materiał partnera