Dlaczego zegarki szwajcarskie są uważane za najlepsze?

Kiedy chcemy powiedzieć, że coś działa niezawodnie i bez opóźnień, mówimy, iż „chodzi jak szwajcarski zegarek”. Jak to znane przysłowie ma się do rzeczywistości? Czy zegarki szwajcarskie faktycznie uważamy za najlepsze pod względem precyzji, trwałości i punktualności? Czym dokładnie wyróżniają się zegarki szwajcarskie i dlaczego warto w nie inwestować?

Niezawodne działanie

Zegarki szwajcarskie od wieków słyną ze swojej niezawodności. Uznawane są za niedościgniony wzór pod względem ich dokładnego, punktualnego działania. Z czego to wynika? Ma to związek przede wszystkim z mechanizmami wykorzystywanymi w tego typu zegarkach.

Nie ulega wątpliwości, iż podstawową funkcją zegarka jest odmierzanie czasu. – Mówi przedstawiciel firmy Classic Watch, która zajmuje się dystrybucją szwajcarskich zegarków. – Dobry zegarek powinien robić to maksymalnie dokładnie, z czego słyną właśnie modele szwajcarskie. Wszystko za sprawą precyzji, jaka towarzyszy wytwarzaniu mechanizmów, zarówno kwarcowych, jak również automatycznych. Szwajcarskie firmy słyną z rygorystycznych testów, którym poddają swoje produkty. Dopiero po dokładnej weryfikacji prawidłowego działania zegarka i procesie certyfikacji, może on trafić na rynek.

Warto przy tym zaznaczyć, iż szwajcarskie marki specjalizujące się w produkcji zegarków to firmy z bogatymi tradycjami, które z powodzeniem działają na rynku już od kilkudziesięciu, a nawet od kilkuset lat, kiedy to zaczynały swoją działalność jako niewielkie manufaktury. Najsłynniejsze marki chętnie inspirują się przy tym współczesnością i sięgają po innowacje technologiczne. Sukcesywne udoskonalanie konstrukcji oraz wzornictwa sprawia, że zegarki szwajcarskie to unikalne, ponadczasowe akcesoria łączące w sobie tradycję z nowoczesnością.

Wysoka jakość

Szwajcarscy producenci zegarków podnoszą poprzeczkę bardzo wysoko, jeśli chodzi o jakość swoich produktów. Nie ma tu mowy o półśrodkach – wszystkie tego typu modele produkowane są z wysokiej klasy materiałów. Na uwagę zasługuje w szczególności stal szlachetna, z której wykonuje się bransolety i koperty, a którą charakteryzuje wysoka trwałość i odporność. To samo dotyczy szkła szafirowego, które zapobiega mechanicznym uszkodzeniom, np. zarysowaniu tarczy. Oprócz tego do produkcji zegarków szwajcarskich wykorzystuje się najwyższej klasy materiały, takie jak np. złoto, tytan czy karbon, które nadają im unikalne właściwości i walory estetyczne.

Ponadczasowa elegancja

Nie bez znaczenia jest wygląd zegarków szwajcarskich. Te czasomierze stanowią synonim szyku, a nawet symbol luksusu. Do zalet zegarków szwajcarskich należy bogaty wybór wzornictwa. Produkowane są zarówno modele męskie, jak i damskie. Na rynku znajdziemy zarówno klasyczne pozycje nawiązujące do tradycyjnej stylistyki, jak również bardziej nowoczesne modele o współczesnym designie. Do wyboru są minimalistyczne modele, jak również bogato zdobione zegarki biżuteryjne. Poszczególne modele dostępne są nieraz w kilku wersjach, mogą np. różnić się wyglądem kopert i tarcz, co pozwala dopasować zegarek do swoich preferencji. Dzięki temu bez trudu dobierzemy je do każdej stylizacji. Nic więc dziwnego, że każdy, kto ceni sobie jakość, funkcjonalność i estetykę, decyduje się właśnie na modele od szwajcarskich firm.

Materiał partnera