Dlaczego Skandynawia to popularny kierunek importu odzieży używanej?

Popularność sklepów z odzieżą używaną nie zmniejsza się w Polsce już od bardzo wielu lat. Polacy kochają kupować w second-hand’ach, przede wszystkim ze względu na niską cenę znajdywanych w nich ubrań. Co ciekawe, jednym z najbardziej popularnych kierunków importu odzieży używanej jest Skandynawia. Ubrania nie są więc do nas sprowadzone jedynie z krajów nam bliskich, takich jak Anglia czy Niemcy.

Odzież używana z państw skandynawskich – zalety

Odzież używana, która jest sprzedawana w Polsce, pochodzi przede wszystkim z Anglii, Irlandii, Szkocji, Niemiec i całej Skandynawii. Nie bez powodu eksporterami ubrań z drugiej ręki są właśnie te kraje, a szczególnie Dania, Szwecja i Norwegia. Sprowadzanie odzieży z państw skandynawskich jest aktualnie bardzo popularne i dzieje się tak z jednej ważnej przyczyny – podpowiada ekspert z hurtowni odzieży używanej KM Textile w Przemiarowie.

Główną zaletą odzieży używanej sprowadzanej do Polski z państw skandynawskich jest ich wysoka jakość. Należy pamiętać, że kraje Skandynawii należą do jednych z najzamożniejszych państw na świecie. Z tego względu ubrania, które noszą Skandynawowie, wykonywane są z dobrych materiałów i nierzadko kupowane są w markowych sklepach. Poza tym odzież przeznaczona do oddania jest zazwyczaj w bardzo dobrym stanie, a każdemu kupującemu zależy przecież na tym, by jak najdłużej cieszyć się swoimi ubraniami. Z tego właśnie względu skandynawska odzież używana zyskała tak duże uznanie wśród polskich klientów.

Ważny jest też styl, który odpowiada mieszkańcom państw Skandynawii. Na całym świecie znane są typowo skandynawskie wzory, które sprawiają, że ubrania zyskują naprawdę wyjątkowy charakter. Co równie istotne, osoby mieszkające na terenie północnej Europy, ze względu na klimat, który tam panuje, mają w swoich szafach wysokojakościowe, ciepłe kurtki, swetry i inne części garderoby chroniące ich przed niskimi temperaturami. Są to między innymi ubrania typowo sportowe.

Skąd się biorą ubrania używane na eksport?

Hurtownie odzieży skandynawskiej pozyskują towar z kilku głównych źródeł. Jednym ze sposobów skupowania używanych ubrań jest nawiązanie współpracy z właścicielami second-hand’ów. W ten sposób nabyć można dużą liczbę ubrań, które zostały już ocenione pod względem ich jakości. Jest to zresztą łatwy sposób na pozyskanie stałego kontrahenta. Inną drogą skupu odzieży używanej może być też nawiązanie współpracy z lokalnymi dla danego miejsca hurtownikami. Bardzo popularne są też zbiórki kontenerowe, dzięki którym możliwe jest nabycie dużej liczby ubrań w stosunkowo korzystnej cenie. Hurtownie odzieży używanej nierzadko korzystają także ze zbiórek charytatywnych albo zbiórek bezpośrednich, czyli tzw. door-to-door.

Materiał partnera