kurtki

Damskie kurtki puchowe na zimę – must have tego sezonu

Choć moda zmienia się dynamicznie, niektóre rozwiązania zostają z nami przez bardzo długi czas. Doskonałym na to przykładem są kurtki puchowe, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Podobnie będzie w tym sezonie. Na jakie produkty warto się zdecydować?

Puchowa kurtka zimowa damska – uniwersalne rozwiązanie

 Na pytanie, dlaczego tak zwane puchówki cieszą się tak dużą popularnością, nie ma jednej odpowiedzi. Wynika to bowiem z faktu, iż są to niezwykle uniwersalne produkty, gwarantujące dobre właściwości ochronne. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że także tanie kurtki zimowe damskie spełniają te kryteria. Nie musisz więc wcale wydawać dużo, by zyskać produkt wysokiej jakości.

Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na wysoką izolację termiczną, jakie zapewniają tego typu zimowe kurtki damskie. Jak sama nazwa wskazuje, są one wypełnione puchem, który doskonale magazynuje ciepło, zabezpieczając tym samym ciało przed wychłodzeniem.

Co ważne, sam puch jest bardzo lekki, dzięki czemu nie wpływa on negatywnie na wagę kurtki. Dzięki temu jest ona wygodna. W zależności od rodzaju oraz ilości puchu, produkty te są zalecane do konkretnych warunków – zarówno w środku zimy, jak i w okresie przejściowym, w którym temperatury nie są tak niskie.

Wygodna i modna kurtka puchowa damska zimowa

Ochrona i wysoki komfort noszenia to ważne kryteria wyboru, o których nie można zapominać. Istotne jest jednak również to, jak kurtka puchowa damska zimowa wygląda. Pod tym względem wybór wydaje się jeszcze szerszy.

Projektanci przygotowali na najbliższy sezon stylizacje, w których dominuje wyrazista, soczysta kolorystyka. Modne będa więc kurtki czerwone, pomarańczowe, a także w kolorze camelowym i trawiastej zieleni. Barwy te dobrze łączą się z ozdobami w postaci sztucznego futerka i pomponów, dlatego ich wybór też warto rozważyć.

Zakup kurtki puchowej okaże się dobrą decyzją ze względu na fakt, iż produkty te są przygotowywane w różnych konfiguracjach. Na rynku znajdziesz więc kurtki krótkie, kończące się w pasie, standardowe modele do połowy ud, a także produkty do kolan. Kurtka zimowa damska długa zapewnia bardzo dobrą ochronę termiczną, dlatego sprawdzi się podczas największych chłodów.

Jeśli nie puchówka, to co? Jaka zimowa kurtka damska okaże się dobrym wyborem?

kobieta w kurtce

Choć puchówki nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem, podczas zimy 2020 chętnie wybierane będą również inne produkty. Jak wskazują trendy rynkowe, warto zainteresować się między innymi:

  •       sztucznymi futrami – to samo tyczy się futerkowych elementów ozdobnych, wszywanych zwykle na kapturach i rękawach,
  •       zdobienia włoskie – mowa tu zwłaszcza o paskach, które pozwalają podkreślić linię. Szczególnie dobrze łączą się z płaszczami,
  •       baranki – charakterystyczne, sztuczne futro zapewniające wysoki komfort termiczny,
  •       kurtki pikowane – śmiało można stwierdzić, iż jest to prawdziwa zimowa klasyka,
  •       wzory w kratkę – do tej pory spotykane głównie w kurtkach jesiennych, jednak wiele wskazuje na to, że będą one modne także zimą.

Kurtki zimowe damskie to niezwykle szeroka kategoria, w której każda z kobiet jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Mamy nadzieję, że z powyższych propozycji wybierzesz coś ciekawego. Niezależnie, czy będzie to kurtka puchowa czy inna. Nie bój się eksperymentować i łączyć różnych stylów. W ten sposób powstać mogą bowiem niezwykle ciekawe kompozycje, które zachwycą Twoich znajomych i rodzinę.