Peniuary damskie narzutki

Czym są peniuary?

O peniuarach można powiedzieć, że są szlafrokami luksusowymi. Nie tylko pod względem tego jak wyglądają, ale również z powodu materiałów, które są używane do ich uszycia. Dedykowane kobietom już od kilku wieków wstecz, nadal nie tracą swojej popularności i wciąż są chętnie wybierane jako element zmysłowej odzieży. Wyjaśniamy, czym dokładnie są peniuary i na jakie okazje można je założyć.

Peniuary – elegancja w domowym wydaniu

Choć zarówno peniuary, jak i szlafroki służą do okrycia ciała, to stosowanie określeń tych elementów garderoby zamiennie jest nie do końca właściwe. Szlafroki to narzutki wykonane najczęściej z grubszego materiału frotte lub bawełny, które nosi się po to, aby ogrzać się po wyjściu z kąpieli lub spod prysznica. Noszą je zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Z kolei peniuary to cienkie, zmysłowe okrycia kobiece, wykonane z cienkich i delikatnych tkanin. Najczęściej nakłada się je na nagie ciało, którego poszczególne elementy mogą prześwitywać. Dzięki temu panie bardzo chętnie zakładają je, aby pobudzić zmysły swojego partnera.

Jak mówi pracownik firmy Margo Homewear, oferującej sprzedaż peniuarów i szlafroków:

Peniuary damskie występują w różnych fasonach – krótkich lub długich, z koronką lub bez, a także w bogatej i klasycznej gamie kolorystycznej. To sprawia, że każda kobieta może czuć się atrakcyjna i piękna. Choć z reguły zakłada się je na nagie ciało, nie ma przeciwwskazań by pod narzutką znalazła się ulubiona bielizna.

Peniuary damskie – z jakich materiałów są wykonane?

Peniuary damskie szyje się z przyjemnych dla ciała materiałów, które są na tyle lekkie i zwiewne, że noszenie ich staje się praktycznie niewyczuwalne. Do produkcji tej odzieży wykorzystuje się satynę, jedwab, koronkę, sprzedawane w transparentnej formie, czyli prześwitującej. Podstawą produkcji tej odzieży są bowiem lejące tkaniny, które mają dodawać ciału lekkości i seksapilu, a niekiedy też odkryć sporą jego część.

Peniuary satynowe i jedwabne ze względu na delikatne wykończenia nie podrażniają ciała nawet w miejscach szwów. Są wykonane tak, aby zakładane nawet na nagie ciało były komfortowe, nawet w przypadku mocno opalonej i piekącej skóry.

Peniuar długi czy krótki – jaki wybrać?

Krótkie peniuary, czyli sięgające do połowy uda w połączeniu z paskiem dookoła talii wysmuklają nogi i zarysowują wcięcia. Dzięki temu każda kobieta może poczuć się zgrabna mimo niedoskonałości, które być może zauważa na co dzień. Bardzo często panie zakładają je podczas przygotowań na ślub. Innym rozwiązaniem są peniuary długie, kończące się nieco poniżej kolana lub tuż przy kostce. Takie narzutki zakrywają praktycznie całe ciało, a przy tym dodają tajemniczości.

Peniuary damskie z koronką

Peniuary damskie mogą mieć jednolity kolor i w całości zostać wykonane z tego samego materiału lub być wzbogacone o koronkowe wykończenia. Koronka to jedno z najbardziej zmysłowych i romantycznych rozwiązań, które stosuje się w odzieży nocnej. Wszyta w peniuar podkreśli wszystkie walory ciała i nada kobiecości, szczególnie jeśli znajdzie się w okolicach biustu. Taką narzutkę można z powodzeniem połączyć z pończochami lub zmysłową bielizną.

Materiał partnera