Buty medyczne

Czym różni się obuwie medyczne od zwykłych butów?

Obuwie medyczne to niezwykle szerokie pojęcie, pod którym kryją się zupełnie różne typy butów. Jednymi z nich są te przeznaczone dla personelu medycznego pracującego w szpitalach, przychodniach, ośrodkach lub klinikach. Będąc w takim miejscu łatwo zauważyć, że buty personelu mają charakterystyczny wygląd oraz konstrukcję, dlatego często są nazywane drewniakami.

Obuwie przeznaczone dla personelu medycznego

Praca personelu medycznego związana jest w dużej mierze z wielogodzinnym intensywnym wysiłkiem fizycznym, w którego trakcie nie ma czasu, by usiąść i pozwolić, choć na kilka chwil dać odpocząć kręgosłupowi. Jak duże może mieć to konsekwencje, zdają sobie sprawę pracownicy medyczni, dlatego w pracy wykorzystują specjalne obuwie profilaktyczne.

Jedną z głównych zalet korzystania z obuwia medycznego jest jego właściwość korygowania zniekształceń stóp. Sprawia to, że ciężar ciała rozkładany jest w sposób naturalny. Jest to też świetne obuwie dla osób, u których wystąpiły już pewne wady związane z kończynami dolnymi i kręgosłupem, ponieważ przeciwdziałają ich pogłębianiu się w trakcie wielogodzinnej pracy stojącej. Buty medyczne tworzą podparcie stopy, dzięki czemu jest ona w mniejszym stopniu obciążana.

W trakcie intensywnej pracy stopa jest poddawana wstrząsom, które są wynikiem np. chodzenia szybkim tempem po twardej nawierzchni. Dzięki swojej budowie buty medyczne amortyzują je, w ten sposób minimalizując ich oddziaływanie na strukturę stopy. Przyczyniają się również do odciążania nadwyrężonych struktur układu ruchu stopy.

Dystrybucją butów medycznych zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak Sklep Ortopedyczno-Medyczny +MED.

Codzienne wykorzystanie obuwia medycznego

Oczywiście obuwie medyczne nie jest zarezerwowane jedynie dla personelu medycznego i mogą je zakupić również osoby, które chciałyby zadbać o zdrowie swoich stóp oraz kręgosłupa. Najczęściej ten typ obuwia kojarzy się z charakterystycznymi drewniakami, jednakże dzięki rozwojowi branży, aktualnie dostępnych jest wiele modeli obuwia profilaktycznego, które zachowuje swoje niezwykłe cechy prozdrowotne, a jednocześnie charakteryzują się świetnymi właściwościami wizualnymi.

Oczywiście, również drewniaki wyglądają zupełnie inaczej niż dawniej. Coraz częściej sterylna biel ustępuje niezwykle malowniczym kolorom i wzorom, które potrafią w znacznym stopniu uatrakcyjnić buty. Należy również pamiętać, że zakładanie ubrań, które nam się podobają, ma przełożenie w lepszym nastroju. Natomiast dobry nastrój jest jednym z czynników prozdrowotnych.

Materiał partnera