Koszule męskie slim fit oraz regular fit

Czym różni się koszula męska slim fit od regular fit?

Koszula to niezbędny element męskiej garderoby. Poszczególne modele dostępne są w różnych krojach oraz fasonach, wśród których zdecydowanie królują ubrania slim fit oraz regular fit. Duża część panów ma jednak problem z rozróżnieniem tych pojęć, co przekłada się również na trudności z doborem odpowiedniej odzieży dla siebie. Dowiedz się, czym różnią się wspomniane kroje oraz jak wybrać najlepszy model koszuli.

Czym charakteryzują się fasony regular fit oraz slim fit?

Pojęciem regular fit określa się klasyczny, luźny krój. Wyróżniające się tym fasonem koszule są dość długie i mają podobną szerokość na całej swojej długości. Głównym atutem tego typu modeli jest wygoda noszenia. Nie podkreślają one atutów figury, doskonale maskują natomiast różne niedoskonałości, np. zbyt duży brzuch albo stosunkowo wąskie ramiona. Odzież typu regular fit nie ma taliowania.

Z kolei koszule slim fit to modele idealnie dopasowane do sylwetki. Ściśle przylegają one do skóry, eksponując wszelkie jego walory (np. umięśnioną, idealnie wyrzeźbioną muskulaturę), ale także mankamenty figury. Taliowane ubrania są nieco szersze w okolicach ramion i klatki piersiowej i węższe w pasie oraz biodrach. Doskonale układają się one na ciele, stanowiąc nieodłączny element niemal każdej męskiej stylizacji.

Warto mieć świadomość, że pojęcia slim fit (zastępowane czasami mianem fashion fit albo modern fit) oraz regular fit stosuje się nie tylko do koszul. Określeń tych używa się również w odniesieniu do innych części garderoby, np. spodni, podkoszulków, marynarek, a nawet obuwia.

Fasony regular fit i slim fit – kto powinien je nosić?

Klasyczne kroje regular fit zazwyczaj polecane są nieco tęższym panom. Pod tego typu koszulami na ogół łatwiej jest bowiem ukryć duży brzuch. Po ubrania wytwarzane przez renomowanego producenta, takiego jak StylMen, chętnie sięgają  również bardzo szczupli mężczyźni, którzy w ten sposób dążą do wyrównania proporcji swojej figury. Nie bez znaczenia jest też wiek danej osoby. Z reguły szersze, luźne fasony cieszą się większą popularnością wśród panów w średnim i starszym wieku.

Z kolei koszule slim fit to modele idealnie dopasowane do potrzeb mężczyzn, mogących poszczycić się szczupłą, wysportowaną sylwetką. Skutecznie eksponują one wszystkie walory takiej figury. Odzież modern fit zyskała sobie ogromne uznanie wśród młodszych panów, w tym również nastolatków. Z powodzeniem mogą po nią sięgać także nieco starsi mężczyźni, zwłaszcza jeśli mogą pochwalić się pięknie wyrzeźbioną muskulaturą.

Materiał partnera