Zamszowe torebka wady i zalety wyrobow z zamszu

Czy zamsz to dobry materiał na torebkę?

Zamsz to wyjątkowy rodzaj skóry naturalnej. Cechuje się nie tylko miękkością oraz aksamitną delikatnością, ale również eleganckim wyglądem. Odpowiednio pielęgnowana torebka zamszowa może posłużyć nam przez wiele lat, jednak musimy pamiętać o tym, aby unikać czynników, które wpływają w negatywny sposób na jej wygląd. Czy zamsz to na pewno dobry wybór, jeżeli zależy nam na zakupie funkcjonalnej torebki ze skóry naturalnej?

Czym właściwie jest zamsz?

Naturalny zamsz to jeden z grupy najstarszych materiałów, które wykorzystywane są do produkcji obuwia oraz galanterii skórzanej. Zamsz, inaczej skóra welurowa, nie ma warstwy licowej, co sprawia, że jest wyjątkowo miękki, elastyczny i przyjemny w dotyku, znajdując zastosowanie m.in. w branży obuwniczej oraz branży meblowej. Od dawna powstaje także odzież z zamszu oraz galanteria skórzana, która wyróżnia się unikalnym wyglądem. Niestety, naturalny zamsz może sprawiać pewne problemy, które nie wpływają jednak na zmniejszenie jego popularności. Powstające z zamszu torebki, plecaki, buty i kurtki to nadal bardzo pożądane i chętnie kupowane produkty, które pozwalają tworzyć własny, unikalny styl.

Naturalny zamsz ma kolor brązowy lub camelowy, jednak materiał ten może być barwiony na wiele różnych kolorów. Bardzo popularne są np. czarne i bordowe torebki z zamszu, a także torebki z zamszu, który został poddany procesowi rozjaśniania.

Torebka z zamszu – wady i zalety

Zamsz to nadal niedoceniany rodzaj skóry naturalnej, co ma związek m.in. z funkcjonowaniem na jego temat wielu mitów. Możemy spotkać się z opiniami, że zamsz szybko się brudzi oraz wyciera, jednak przy prawidłowej pielęgnacji, będziemy z wyrobów zamszowych korzystać przez długie lata.  Co więcej, w przypadku nowoczesnych torebek, mamy często do czynienia z połączeniem skóry licowej i zamszu, co pozwala uniknąć szybkiego niszczenia się np. paska na skutek intensywnego użytkowania. Najwyższej jakości torebki zamszowe dostępne są w ofercie sklepu internetowego batica.pl. Znajdziemy w nim ekskluzywne torebki polskich i włoskich marek na każdą okazję.

Torebki zamszowe najlepiej sprawdzają się wiosną i latem, kiedy możemy cieszyć się piękną pogodą. Pozwala ona uniknąć przemoczenia zamszu – skórę zamszową oraz inne rodzaje skór naturalnych trzeba chronić przed zawilgoceniem, które może skutkować ich zniszczeniem. Warto jednak wiedzieć, że zamsz i inne skóry naturalne możemy zaimpregnować specjalnymi preparatami, co pozwala zabezpieczyć wyroby skórzane m.in. przed niszczącym działaniem wilgoci.

Największą zaletą zamszu jest jego wygląd oraz wyjątkowa miękkość. Z tego typu skóry naturalnej często powstają np. torebki worki. Możemy zadbać o ich wygląd, pamiętając o czyszczeniu zamszu specjalną szczoteczką, która wykonana jest z gumy. Tłuste plamy i inne zabrudzenia możemy usunąć, posypując je talkiem, mąką ziemniaczaną lub mąką kukurydzianą, a następnie wyczesując szczoteczką.

Materiał partnera