Czy warto regenerować biżuterię?

Wiele osób zapewne spotkało się z sytuacją, w której ich ulubiona biżuteria została uszkodzona – rozłamany pierścionek lub zerwany łańcuszek to zdarzające się wypadki. Zarówno w tych, jak i wielu innych przypadkach zadajemy sobie pytanie czy warto i czy opłaca nam się udać do zakładu jubilerskiego?

Na rynku istnieje dość duże zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. Świadczyć o tym może spora ilość zakładów jubilerskich i złotniczych, które w swojej ofercie mają usługi renowacyjne i regeneracyjne, a nierzadko również modyfikacje biżuterii. Jeśli istnieje spora podaż, duża ilość zakładów oferuje takie usługi, to prawdopodobnie zaspokaja ona popyt. Przeczytaj już teraz nasz artykuł o tym czy warto regenerować biżuterię.

Kiedy warto naprawiać biżuterię?

Zastanawiasz się kiedy naprawiać biżuterię? Okolicznościami, które przemawiają za renowacją naszej błyskotki jest fakt sentymentalnego przywiązania. Biżuterię związaną z kimś dla nas bliskim albo przypominającą nam o ważnym wydarzeniu w życiu zdecydowanie chętniej chcemy naprawić, bez względu na koszty. Są to przede wszystkim obrączki ślubne i pierścionki zaręczynowe, a także biżuteria przekazywana z pokolenia na pokolenie. W takim przypadku oczywiście warto skorzystać z usług jubilera, który wykona niezbędne zabiegi regeneracyjne na naszej biżuterii.

Ile kosztuje naprawa biżuterii?

Wiesz ile kosztuje naprawa biżuterii? Cena usługi regeneracji, renowacji biżuterii zależy przede wszystkim od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj czynności jaką należy wykonać, żeby naprawić przedmiot i częściowo od tego, jaki element biżuterii podlega naprawie. Na koszt naprawy wpływ ma też materiał, z którego wykonana jest biżuteria. Renowacja biżuterii ze złota jest droższa niż tej srebrnej. W zależności od wcześniej wspomnianych czynników, koszt naprawy może wahać się od kilkunastu do ponad stu złotych. Tak duża różnica cen wynika z mnogości możliwych uszkodzeń i koniecznych napraw.

Sposoby na zniszczoną biżuterię

Mogą też pojawić się sytuacje, kiedy faktycznie regeneracja uszkodzonej biżuterii będzie zbędna. A kiedy można sobie pozwolić na pozbycie się uszkodzonych przedmiotów? Przede wszystkim kiedy uszkodzona biżuteria nie stanowi dla nas wartości sentymentalnej i uważamy, że możemy spokojnie się bez niej obejść. Zdarzają się również sytuacje gdy koszty naprawy są nieadekwatne do realnej wartości naszej biżuterii – wtedy zastanówmy się nad sprzedażą lub przetopieniem biżuterii. Te sposoby na zniszczoną biżuterię z pewnością przyniosą korzyści.

Pamiętajmy zawsze, że ostateczna decyzja należy do nas. Nie ma jednej uniwersalnej zasady, kiedy warto, a kiedy nie warto regenerować biżuterii, ponieważ każdy w takiej sytuacji kieruje się innymi motywami. Tam, gdzie jednej osobie nie będzie szkoda rozstać się na przykład ze starymi kolczykami druga uzna, że należy zrobić wszystko, żeby mogła je nosić dalej.

Materiał partnera