Czy warto kupować oryginalne buty Emu?

Buty Emu to jeden z najbardziej kontrowersyjnych typów obuwia damskiego, które mimo wszystko nadal cieszy się ogromną popularnością. Pomimo nietypowego wyglądu, buty te mają wiele zalet, które doceniają od lat kolejni użytkownicy. Jedynym warunkiem jest wybranie oryginalnych butów Emu, których cena niektórych może odstraszyć. Czy są tego warte?

Jak powstały buty Emu?

Buty Emu to nie tylko model obuwia, ale i cała marka, założona w Australii w 1948 roku jako Jackson Tannery, która dopiero w 1994 roku została przemianowana na EMU Australian. Pierwotnym założeniem firmy, była produkcja obuwia dla osób uprawiających sporty wodne, szczególnie surferów. Z czasem jednak ich popularność na tyle wzrosła, że zaczęto tworzyć kolejne modele z przeznaczeniem do użytku miejskiego i codziennego, zyskując nową formę, kolory oraz fasony. Moda na buty Emu nie przemija, a choć pozostają one kontrowersyjne, przez wzgląd na swój charakterystyczny wygląd, znaleźć można zarówno wielu ich przeciwników, jak i zwolenników.

Czym są oryginalne buty Emu?

Oryginalne, dobrze znane nam obuwie Emu, wykonane jest z naturalnych materiałów, a konkretnie ze skóry i wełny merynosów, owiec, które najliczniej występują w Australii. Wełna tych zwierząt posiada szczególnie właściwości, dzięki którym utrzymuje ciepło i nie przepuszcza wilgoci do wewnątrz obuwia, jednocześnie wypuszczając ją na zewnątrz. Z tego też powodu buty Emu to dobry wybór na mroźną zimę (domodi.pl), ponieważ dobrze ochronią przez zmarznięciem. To, co wyróżnia oryginalne obuwie tej marki, od pozostałych butów tego typu oferowanych najczęściej w sieciówkach, jest właśnie materiał wysokiej jakości, niewykorzystywany w innych modelach.

Jakie są zalety oryginalnych butów Emu?

Tak dużą popularność buty Emu nie zyskały przez przypadek. Ich największą zaletą jest utrzymywanie ciepła, dzięki czemu chronią one stopy nawet przed największymi mrozami. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów i z wykorzystaniem wełny australijskich owiec, która posiada szczególnie właściwości termoregulacyjne, przez co sprawdzają się nie tylko zimą, ale i latem. Stopa nie poci się, a cała wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz, jednocześnie buty nie przepuszczają jej do środka, co chroni nogi przed przemoczeniem. Dodatkowo na rynku można znaleźć wiele kolorów i fasonów tych butów, dzięki czemu możliwe jest łączenie ich z najróżniejszymi stylizacjami, zarówno spodniami, spódniczkami czy sukienkami i to niezależnie od stylu – czy to to boho, miejskiego, sportowego, czy nawet bardziej eleganckiego.

Czym różnią się oryginalne buty Emu od innych?

Jedną z wad oryginalnych butów Emu jest niestety cena, która zazwyczaj sięga od 250 złotych wzwyż, w zależności od modelu. To sprawia, że zdecydowana większość osób chcących zakupić buty Emu decyduje się na modele tańsze i najczęściej nieoryginalne. Wyglądają tak samo, ale różnica jakościowa jest kolosalna. Przede wszystkim buty nie będące oryginalną marką Emu wykonane są najczęściej z materiałów sztucznych, przez co nie posiadają takich właściwości jak ich odpowiedniki z wełny merynosów. Szybciej się ścierają, nie przepuszczają powietrza, jak również przemakają, zmieniają kolor czy odkształcają stopę. Zazwyczaj też nie ma możliwości noszenia ich dłużej niż jeden sezon, ponieważ ich trwałość jest stosunkowo niska. Oryginalne Emu Australian nie mają tego problemu – są droższe, ale jakościowo stoją na zdecydowanie wyższym poziomie, dając stopom komfort, bezpieczeństwo oraz ciepło.

Materiał partnera