ubrania polskiej marki

Czy ubrania szyte w Polsce są drogie? Fakty i mity a zatem czy warto je kupować ?

Podkreślenie sylwetki, zwiększenie pewności siebie, ochrona przed zimnem lub wyrażenie poglądów to niektóre z możliwości, które daje dobrze dobrane ubranie. Powinno nie tylko pasować do sylwetki użytkownika, ale także wyrażać gust oraz upodobania modowe. Coraz więcej osób wybierając ubranie, zwraca uwagę także na jakość i użyte do produkcji materiały. Podpowiadamy, dlaczego warto kupować ubrania uszyte w Polsce.

Jakość w parze z ceną

Wśród wielu klientów panuje przekonanie, że ubrania szyte w Polsce muszą wyróżniać się na tle konkurencji wysoką ceną. Jednak odzież wyprodukowana przez mniejsze firmy oraz przedsiębiorstwa często nie jest droższa od ubrań pochodzących z popularnych sklepów sieciowych. Ubrania szyte przez mniejsze firmy są lepiej dopasowane do konkretnej grupy docelowej, a także pozwalają wyróżnić się z tłumu osób ubierających się w tych samych sklepach. Można więc stworzyć ciekawą stylizację o oryginalnym wyglądzie.

Jak zauważa ekspert reprezentujący butik (No)SenS:

Odzież produkowana masowo, mimo iż często jest ofertą korzystną cenowo, może posiadać liczne niedociągnięcia w wyglądzie. W sklepach o globalnym charakterze mogą pojawiać się ubrania ze skręcającymi się szwami, rozciągniętym materiałem lub krzywymi kołnierzykami. Szycie ubrań w Polsce pozwala na ciągłą kontrolę jakości ubrań, a co za tym idzie ich precyzyjne wykonanie. Przyczynia się to między innymi do dłuższego użytkowania konkretnego elementu garderoby.

Produkcja ubrań w Polsce ogranicza także konieczność transportu, co wpływa na ekologię tego rozwiązania. Wyższa jakość ubrań eliminuje z kolei konieczność częstej wymiany poszczególnych elementów garderoby, co ogranicza zanieczyszczenie środowiska.

Wsparcie rodzimej gospodarki

Faktem jest, że kupowanie ubrań pochodzących od polskich producentów wpływa na gospodarkę kraju. Przyczynia się to nie tylko do wzrostu PKB, czyli wartości efektów pracy społeczeństwa, ale także do rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw i zmniejszenia bezrobocia oraz wyższych zarobków producentów. Co za tym idzie, wzrasta także wielkość płac pracowników, szyjących ubrania polskiej marki.

Dzięki wsparciu rodzimej gospodarki odprowadzane podatki mogą finansować inne dziedziny życia, takie jak zdrowie oraz oświata. Ubrania produkowane w Polsce są także wyborem gwarantującym lepsze warunki pracy podwykonawcom. Mimo, że zakupy są z pozoru błahą czynnością, która nie daje poczucia wpływu na inne aspekty życia codziennego, tak naprawdę decyzja o wyborze konkretnej firmy może przyczynić się do zmiany pozycji przedsiębiorstwa na rynku.

Materiał partnera