Czy na tanich ubraniach da się zarobić?

Handel odzieżą nie jest rzeczą łatwą. Konsumenci mają niezwykle szeroki wybór – odzież nową i używaną, która jest zróżnicowana cenowo. W dodatku coraz więcej osób decyduje się na jej kupowanie w internecie. Decyzja o tym, jakie ubrania sprowadzać, aby się sprzedały, musi być więc przemyślana. Nie mogą być zbyt drogie, ponieważ siłą rzeczy będzie mniej klientów i powstanie duże ryzyko strat. Ale czy odzież może być zbyt tania? Dowiedz się!

Dlaczego warto współpracować z hurtownią ubrań?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to duże wyzwanie i jeszcze większa odpowiedzialność. Ryzyko strat finansowych spowodowanych błędnymi decyzjami jest spore. Dotyczy to również branży odzieżowej. Handel ubraniami, które są nowe i drogie, może się okazać dużą wpadką, odzieży dostępnej w sieciówkach a kupowanie po rynkowej cenie jest raczej nieopłacalne.

Zostaje więc zaopatrzenie się w odzież tańszą – przeważnie używaną. Na pierwszy rzut oka nie brzmi to efektownie, ale długofalowo może przynosić zyski. Jak mówi specjalistka z firmy Darja, współpraca sklepu ze sprawdzoną hurtownią przynosi obustronne korzyści.

Osoby, które sprzedają ubrania detalicznie, mają pewność, że towar jest sprawdzony i odpowiedniej jakości, a hurtownia zyskuje stałego partnera, któremu tę współpracę wynagradza w postaci niższych cen czy też bezpłatnego transportu przy większych zamówieniach. Na końcu zyskują klienci, którzy mogą kupić odzież dobrej jakości w niskiej cenie.

Czy warto sprzedawać tanią odzież używaną?

Odzież używana nie oznacza wcale produktów gorszych jakościowo od ubrań nowych. Jedyna różnica jest taka, że ktoś to ubranie wcześniej nosił (i to nie zawsze!). Jednak tego typu tekstylia są często oddawane w ramach różnych akcji i zbiórek, wtedy gdy np. ktoś wyrósł z danego elementu. Dbałość o ubranie przez poprzedniego właściciela nie ma jednak aż takiego znaczenia, ponieważ odzież używana jest poddawana dezynfekcji i można ją nosić całkowicie bezpiecznie.

Tania odzież z importu  pochodzi najczęściej z krajów Europy Zachodniej – Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Niemiec. Wiele ubrań jest całkowicie nie do zdobycia w Polsce, dlatego popyt na tego rodzaju białe kruki nie może dziwić. Skoro ludzie chcą kupować dobrej jakości tanią odzież, to muszą być też sklepy, które tę odzież sprzedają.

Na tanich ubraniach zdecydowanie da się zarobić, a pozyskanie odpowiedniego źródła towaru, jakim jest sprawdzona hurtownia, zdecydowanie ułatwia prowadzenie biznesu. Może również nieść za sobą dodatkowe oszczędności, np. w postaci darmowego transportu.

Materiał partnera