Co należy rozumieć pod terminiem plus size?

Odzież plus size kojarzy się z ubraniami przeznaczonymi dla puszystych kobiet. Okazuje się jednak, że w branży odzieżowej pojawiają się dwie pozornie takie same, a jednak inne definicje. Chodzi o plus size i garderobę dla puszystych. Wbrew pozorom nie określają one stylizacji w takich samych rozmiarach. Umownie przyjęło się, że te pierwsze to bluzki, spodnie, sukienki i wiele innych w rozmiarach 42-46. Co dokładnie kryje się pod tym terminem?

Plus size – czy istnieje definicja?

Odzież plus size to elementy garderoby dostępne najczęściej w rozmiarach pomiędzy 42 a 46. Warto jednak pamiętać, że podział ten jest umowny i w każdej marce może być inny. Styliści modowi wyjaśniają jednak, że ubrania w rozmiarze powyżej 48 powinny być już określane jako stylizacje dla puszystych. Definicja plus size nie dotyczy jedynie wielkości, ale też kroju czy kolorystyki. Ten pierwszy powinien podkreślać dobre strony sylwetki właścicielki, ukrywać mankamenty, ale przede wszystkim dodawać jej pewności siebie. Tak zaprojektowane elementy pozwolą podkreślić jej charakter, ale też poczuć się swobodnie w każdej sytuacji – wyjaśnia ekspert z Mest Fashion.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to może być ona różna. Aktualnie nie uznaje się, że dla kobiet borykających się z nadprogramowymi kilogramami najlepszym rozwiązaniem jest jedynie czerń. Dużą popularnością w tej kategorii cieszą się wersje odważne, z energetycznymi, mocnymi kolorami, które dodają stylizacji charakteru.

Czym kierować się przy wyborze odzieży plus size?

Wybierając odzież plus size kobiety powinny kierować się nie tylko jej kolorystyką, wzorem czy rozmiarem. Ważna jest także jakość. Niestety, niskiej klasy produkty dość szybko ulegają zniszczeniu. Nie jest ono spowodowane niewłaściwym użytkowaniem, ale strukturą materiału. Wiele pań zauważa, że słaba jakościowo odzież plus size dość często traci pierwotny kształt, rozciąga się czy też kurczy. Wszystko to sprawia, że nawet z pozoru najpiękniejsze egzemplarze po kilkurazowym użytkowaniu prezentują się nieestetycznie.

Eksperci zalecają, by wybierać artykuły wyprodukowane na bazie materiałów naturalnych, z niską zawartością surowców sztucznych. W składzie powinien się również znaleźć elastan, który odpowiada za utrzymanie pierwotnego kształtu i rozmiaru odzieży.

Nie należy również stawiać na nudne modele bez charakteru. Ciekawe fasony dodają charakteru, ale też skutecznie odwracają uwagę od sylwetki, jej wielkości i mankamentów. Najlepszym rozwiązaniem jest robienie zakupów w sprawdzonych sklepach. Warto przetestować jakość pojedynczych artykułów, a w przypadku jej potwierdzenia należy nabywać kolejne egzemplarze w tym samym punkcie.

Materiał partnera