Catering w firmie. Zalety rozwiązania

Chociaż w dzisiejszych czasach większości ludzi jedzenie kojarzy się przede wszystkim z przyjemnością, tak naprawdę jest nam potrzebne tak samo jak tlen. W sytuacjach uroczystych, którym towarzyszy poczęstunek, posiłki powinny być nie tylko smaczne, ale też ładnie się prezentować. Jednak zawsze, bez względu na okoliczności, powinny dostarczać tego, co najlepsze dla organizmu.

Oczywiście, głód można zaspokoić kanapką, a świętować nawet przy paczce chipsów. Ale czy warto? Przygotowanie smacznych, pełnowartościowych posiłków dla dużej ilości osób pochłania sporo czasu i przygotowań, dlatego coraz więcej firm decyduje się na współpracę z firmą cateringową. Co ważne, usługi cateringowe przydają się nie tylko od święta. Niektóre zakłady przemysłowe korzystają z dowozu jedzenia na co dzień. I nie bez powodu.

Posiłki regeneracyjne dla pracowników

Zgodnie z obowiązującym prawem w sytuacji, gdy pracownicy fizyczni wykonują swoje obowiązki w szczególnie uciążliwych warunkach, pracodawca zobowiązany  jest do zapewnienia im posiłków regeneracyjnych. W praktyce posiłek regeneracyjny przysługuje osobom, których praca wiąże się z bardzo dużym wysiłkiem energetycznym oraz tym, które pracują pod ziemią.

Oznacza to, że z posiłków regeneracyjnych powinni korzystać m.in. górnicy i wiele innych osób zatrudnionych w kopalniach oraz hutach, których na Śląsku przecież nie brakuje. Pracodawcy radzą sobie z tym obowiązkiem na różne sposoby, jednak coraz więcej firm decyduje się na usługi dowozu posiłków do zakładu.

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z naszych usług, zwracają uwagę na bardzo różne aspekty takiej współpracy – zauważa nasz rozmówca z firmy Usługi Cateringowe Iwona. Po pierwsze, posiłki regeneracyjne muszą odpowiadać wymogom określonym w ustawie, toteż ich przygotowanie w kuchni zakładowej stołówki bywa uciążliwe. Po drugie, okazuje się, że wykupując catering w abonamencie, pracodawcy mogą sporo zaoszczędzić. Po trzecie, kwestia wyżywienia pracowników znajduje się w sferze niezwiązanej bezpośrednio z działalnością tych przedsiębiorstw, toteż outsourcing wydaje się tutaj najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Catering na imprezy firmowe

Firmowa impreza integracyjna, bankiet świąteczny, a może wspólny piknik dla całej załogi? Organizacja takiego wydarzenia to spore wyzwanie. Po raz kolejny z pomocą przychodzą przedsiębiorstwa cateringowe. Niektóre z firm tego typu, oprócz doskonałego menu, które wcześniej konsultowane jest z klientem, mogą zaoferować znacznie więcej.

Te firmy cateringowe, które mogą pochwalić się już dużym doświadczeniem w branży, niekiedy oferują swoim klientom dodatkowe usługi. Oprócz gorących posiłków, zimnych przystawek i napojów, imprezę uświetniają czasem rzeźby lodowe i nieodzowne, piękne dekoracje stołów.

Oferty poszczególnych firmy znacznie różnią się między sobą. Jeśli potrzebujesz kompleksowej pomocy w organizacji eventu, rozejrzyj się za dostawcą usług, który oprócz posiłków będzie w stanie zapewnić także meble na imprezy plenerowe, transport i dodatkowe atrakcje, jak np. pokazy sztucznych ogni.

Materiał partnera