bluza

Bluzy męskie – wielki powrót na salony?

Jeszcze stosunkowo niedawno bluzy męskie miało zaledwie jedno zastosowanie i jak możecie się domyślić, było to przeznaczenie czysto sportowe. Na całe szczęście, w ostatnich czasach potencjał tego elementu mody został na nowo odkryty przez ogromną ilość domów mody, marek lifestyle’owych i wielu innych pomniejszych marek. Dziś są one na wyższym poziomie niż kiedykolwiek, więc czemu by nie dołączyć do grona ich miłośników?

Krótka historia

Gdy zagłębimy się w historie tego, jak bluza pojawiła się na tułowiach mężczyzn, odkryjemy, że na samym początku były one odzieżą…typowo roboczą! Dopiero we wczesnych latach 80 ten element ubioru pojawił się w modzie ulicznej i poprzez wejście do masowej produkcji, całkowicie ją odmienił. Gdybyśmy mieli zgadywać, co sprawiło, że zyskała ona taką popularność, stawialibyśmy na aspekty czysto praktyczne. Kto przecież nie lubi schować się w kapturze, gdy za oknem temperatura leci na łeb na szyję?

Sprawdź markowe bluzy męskie na https://www.markoweubrania.com/kategoria/bluzy-polary

Uniwersalny element szafy

Taka zwykła, niepozorna bluza jest dziś świetnym elementem centralnym naszej stylizacji codziennej. Nieważne czy chcemy uciec gdzieś za miasto na szybką wycieczkę rowerową, czy wyjść ze znajomymi do pubu możemy być pewni, że bluza świetnie spisze się w przy takiej okazji! Należy jednak zwrócić uwagę na typ wydarzenia. O ile pstrokata bluza w zielone pasy jeszcze przejdzie w najzwyklejszym wyjściu na zakupy, tak w przypadku wizyty u znajomych powinniśmy celować w coś bardziej stonowanego. Jako dopełnienie całego look’u może posłużyć tak naprawdę wszystko: jeansy, spodnie chino, proste trampki, jak i sneakersy!

Czym się kierować na zakupach?

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasza markowa bluza posłuży nam na długo i dopasujemy ją do praktycznie każdego elementu naszej szafy, powinniśmy stawiać na jednolite, gładkie fasony. Kolory takie jak czerń, szary, granat, czy nawet biel, są tak neutralne, że będziemy mogli założyć do nich wszystko! Warto także zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonany jest dany model, aby nasza skóra mogła swobodnie oddychać. Właśnie dlatego powinniśmy decydować się na naturalne materiały, takie jak bawełna.

Podsumowanie

Zbliżająca się wiosna może być świetnym momentem na przewietrzenie naszej szafy. Warto znacznie przychylniejszym okiem spojrzeć na bluzy, które mogą być interesującą alternatywą dla swetra i koszuli. Nie zawsze mamy okazję poczuć się nieco luźniej, więc czemu by nie zaszaleć i nie dać sobie chwili wytchnienia przy zakładaniu naszej ulubionej stylowej bluzy?

Może lubisz firmę Ralph Lauren? Bluzy tej firmy możesz kupić na https://www.markoweubrania.com/kategoria/bluzy-polary-ralph-lauren

Materiał partnera