biżuteria ślubna

Biżuteria jako element kreacji ślubnej

Już niebawem Twój wielki dzień, a Ty nadal nie masz dopasowanej biżuterii do swojej sukni ślubnej? Dzięki naszym poradom uda Ci się stworzyć perfekcyjny zestaw. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak niełatwo jest wybrać biżuterię – tym bardziej wtedy, kiedy ma służyć jako element kreacji ślubnej. Dlatego w dalszej części naszego artykułu damy Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci skompletować wszystkie części swojej garderoby na ślub.

Dobór biżuterii ślubnej do kroju, koloru i materiału wykonania sukni

Podczas wybierania biżuterii ślubnej, należy pamiętać przede wszystkim o tym, co cechuje kreację, do której jest dopasowywana. Istotny jest krój, kolor, a także materiał wykonania sukni. Należy również zwracać uwagę na styl, który preferuje przyszła panna młoda oraz jej typ urody. Dlaczego ma to jakiekolwiek znaczenie? Już spieszymy z odpowiedzią!

Decydując się na zakup biżuterii ślubnej u wybranego sprzedawcy, takiego jak salon sukien Forever w Warszawie, pamiętaj o tym, by zawsze dopasowywać ją do swojej kreacji. Te dwa elementy muszą ze sobą współgrać, tworząc tym samym spójną całość. Jeżeli więc Twoja suknia ma mocno wycięty dekolt, to dopasuj do niej nieco bogatszą biżuterię. Jeśli jednak postawisz na kreację, która w pełni zasłoni Twój dekolt i szyję, dobierz do niej wyłącznie kolczyki i ewentualnie bransoletkę czy ozdobę na włosy. Zrezygnuj wówczas z zakładania naszyjnika.

Poza krojem uwzględnij też materiał, z którego została uszyta Twoja suknia oraz jej kolor. Zasada w tej kwestii jest prosta – do ciężkich i grubych materiałów dobieraj ciężką i grubą biżuterię, natomiast do zwiewnych tkanin dopasowuj lekkie ozdoby. Oczywiście wybór poszczególnych elementów zależy wyłącznie od Ciebie, natomiast stosowanie się do tych wytycznych da Ci po prostu gwarancję, że będziesz prezentować się świetnie podczas swojego ślubu. Co do kolorów – ciepłe barwy zestawiaj z ciepłymi, natomiast chłodne z chłodnymi.

Jak dopasować biżuterię ślubną do stylu sukni oraz typu urody panny młodej?

Wybór biżuterii ślubnej zawsze powinien bazować na uwzględnianiu stylu sukni, którą zamierza na siebie włożyć przyszła panna młoda. Jeśli dana osoba preferuje styl glamour i właśnie zgodnie z nim uszyta została kreacja ślubna, to dodatki dopełniające stylizację powinny być odważne i ciekawe. Jeżeli jednak podoba jej się styl boho, to zarówno jej biżuteria, jak i suknia powinna idealnie wpasowywać się właśnie w taki klimat. No i wreszcie – kolor biżuterii powinien odpowiadać typowi urody przyszłej panny młodej: chłodnemu lub ciepłemu.

Materiał partnera