balkonetka

Balkonetka czy bardotka – który model sprawdzi się lepiej przy małych piersiach?

Kobiety obdarzone mniejszymi piersiami nierzadko spędzają bardzo wiele czasu przy wyborze optymalnego biustonosza. Mniejszy biust nie jest żadnym powodem do kompleksów, a wielu mężczyzn szczególnie ceni właśnie taki wymiar kobiecości. W jaki sposób wybrać odpowiedni biustonosz? Dziś zajmiemy się dwoma popularnymi modelami, którymi będą stanik balkonetka i bardotka.

Stanik balkonetka

Stanik balkonetka należy do najpopularniejszych modeli, jakie na co dzień zakładają na siebie kobiety. Jego podstawową zaletą jest to, że jest niezwykle wygodny. Poza tym, balkonetki uważane są za uniwersalne staniki, doskonale sprawdzające się niemal przy każdej okazji. Balkonetka stanowi swego rodzaju kompromis między całkowitym zakryciem piersi, a mocno wyciętym dekoltem. Stanik balkonetka, niezależnie od modelu zawsze odznacza się cięciami na trzy części, choć mogą one przebiegać w różnych proporcjach. Na rynku dostępne są zarówno wersje wyposażone w fiszbiny, jak i ich pozbawione, na rzecz mniej elastycznego materiału.

Biustonosz typu bardotka

Stanik typu bardotka łączy z balkonetką jedna cecha – bardzo ważna dla większości kobiet – nosi się go bardzo wygodnie. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że bardotka, w odróżnieniu od balkonetki, jest pozbawiona ramiączek. Daje to niesamowitą swobodę ruchów. Aby bardotka zachowywała stabilną pozycję, miseczki wyposażone są zazwyczaj z silikonową wkładkę. Druga bardzo ważna cecha różniące te dwa typy staników polega na tym, że bardotki charakteryzują się dość wyraźnym wcięciem, które eksponuje znaczną część piersi.

Jaki stanik sprawdzi się lepiej przy mniejszych piersiach?

Według wciąż pokutującego wśród niektórych kobiet mitu, w przypadku mniejszych piersi zdecydowanie lepiej sprawdzi się stanik typu balkonetka. W rzeczywistości oba modele mogą spełniać doskonale swoją funkcję. Stanik balkonetka w odpowiednim kroju nadaje biustowi jędrny wygląd, odpowiednio kształtując, a wręcz modelując ciało przy zachowaniu wysokiego komfortu.

Jednak dobrze dobrana bardotka również może eksponować piersi, gdyż jest to push up stanik. Za wszystko odpowiadają wkładki wypychające piersi ku górze i nadające im bardziej zaokrąglonego kształtu. Jeśli ten efekt połączony zostanie z odpowiednim, charakterystycznym dla bardotki wcięciem, rezultat może być piorunujący!

Kobiety obdarzone nieco mniejszymi piersiami nie powinny więc zastanawiać się, czy z ich punktu widzenia lepszym wyborem będzie stanik balkonetka, czy bardotka. Wystarczy wybierać poszczególne modele w przemyślany sposób ciesząc się komfortem i znakomitym efektem wizualnym!

Materiał partnera