Klamra ozdobna

3 pomysły na dekoracje z wykorzystaniem sprzączek ozdobnych

Klamry ozdobne to akcesoria, które potrafią odmienić nie tylko wygląd starego paska. Takie dodatki są też wspaniałym pomysłem na stworzenie niecodziennej stylizacji! Dzięki nim każda sukienka, bluzka czy pasek w spodniach będą prezentowały się oryginalnie, zjawiskowo i elegancko. Poznaj 3 najlepsze pomysły na dekoracje z wykorzystaniem sprzączek ozdobnych!

Czym charakteryzują się sprzączki ozdobne?

Sprzączki ozdobne potrafią zachwycać swoim oryginalnym wyglądem. Te dodatki do ubrań będą idealne zarówno do wieczorowej sukni, jak i rockowej stylizacji. Dzięki mnogości wzorów i kolorów tkanin służących do ich obciągania – dodadzą charakteru praktycznie każdej części garderoby. Zazwyczaj sprzączka pełni dwojaką funkcję. Z jednej strony chroni pasek przed rozpięciem, a z drugiej zdobi go i sprawia, że element odzieży wyróżnia się na tle całego outfitu.

Klamry ozdobne mogą stanowić dodatek do:

  • sukienki,
  • bluzki,
  • spodni,
  • płaszcza,
  • marynarki.

Ponadto klamry ozdobne sprawdzą się świetnie zamontowane do plecaka. Dzięki temu dodatkowo zabezpieczą go przed niechcianym otwarciem, ale też zapewnią istotną funkcję dekoracyjną.

Jakie są rodzaje sprzączek ozdobnych?

W sklepach z pasmanterią można znaleźć wiele rodzajów klamer krawieckich. Do tych najczęściej spotykanych należą sprzączki:

  • metalowe,
  • plastikowe (kolorowe, przezroczyste, o wielu kształtach),
  • drewniane, bambusowe lub wykonane z kokosa.

Sprzączki do pasków damskich mogą być oblekane materiałem, ale na rynku dostępne są elementy pasmanteryjne imitujące kamienie szlachetne czy masę perłową.

Jak wykorzystać sprzączki ozdobne – 3 pomysły na dekorację ubrań

Chcąc stworzyć niepowtarzalny strój okazjonalny, warto zainwestować w klamry ozdobne z kokosa. Dodatki te różnią się od siebie, gwarantując przy tym oryginalność. Klamra z kokosa zrobiona jest z naturalnych materiałów, których struktura tworzy niepowtarzalny wzór. Taki dodatek będzie pasował np. do prostego czarnego paska.

Do płaszcza lub kurtki pasować będą duże klamry o prostych wzorach. Poleca się te wykonane z metalu lub plastiku. Większa sprzączka sprawdzi się przy stroju codziennym, a ta imitująca kamienie szlachetne – nada odzieży wierzchniej wieczorowego charakteru.

Szyjąc torbę lub plecak można wykorzystać klamry plastikowe tego samego rodzaju i koloru, ale różniące się wielkością. Zapięcia metalizowane będą odpowiednie do tworzenia kompletów ubrań. Dodatki można zakupić w hurtowniach pasmanteryjnych. Firma Binex oferuje szeroki wybór niepowtarzalnych i jakościowych klamer ozdobnych.

Materiał partnera