herbata ekologiczna

Sprawdź, dlaczego herbata ekologiczna to doskonały wybór dla Ciebie i Twoich Klientów

Herbata to ulubiony napój wszystkich Polaków, jednak większość produktów tego typu jest produkowana przy wykorzystaniu nawozów sztucznych i oprysków. Na szczęście na rynku istnieją herbaty ekologiczne, które rosną zgodnie z prawami natury bez żadnych wspomagaczy. Dzięki temu liście herbaty zachowują swoje właściwości zdrowotne, a miłośnicy napoju mogą cieszyć się jego mocno nasyconym smakiem i aromatem. Co jeszcze wyróżnia herbaty ekologiczne?

Jak produkowana jest herbata ekologiczna?

W ofercie producentów herbat coraz częściej pojawiają się produkty oznaczone, jako „organic”. Są to herbaty produkowane i przetwarzane w sposób w pełni ekologiczny. Liście takiej herbaty pochodzą zawsze z upraw znajdujących się w nieskażonym środowisku. W procesie produkcji nie używa się także żadnych nawozów sztucznych, pestycydów, regulatorów wzrostu roślin, ani dodatków chemicznych do żywności. Poza tym liście herbaciane są przetwarzane w tradycyjny sposób, a susz pakowany jest do ekologicznych opakowań. Nie bez znaczenia jest również sposób przechowywania produktu i transport. Wszystkie te aspekty sprawiają, że herbata ekologiczna zachowuje swoje prozdrowotne właściwości i maksymalnie intensywny smak, którego nie można porównać z przetworzonymi produktami.

Zalety herbaty ekologicznej

Największą zaletą herbat ekologicznych jest fakt, że pochodzą one w pełni z naturalnych źródeł, a co za tym idzie, są przyjazne dla środowiska naturalnego. Susz jest również pakowany przez producentów, takich jak producent herbaty Julius Meinl, w ekologiczne opakowania, które wpisują się w trend dbania o naturę. Dodatkowo liście herbaciane nie zawierają szkodliwych dla zdrowia pestycydów ani ukrytych składników, które mogłyby wywołać reakcję alergiczną. W procesie produkcji herbaty nie poddaje się konserwacji, a susz herbaciany powstaje z poszanowaniem praw człowieka – przy uprawach i produkcji nie pracują żadne dzieci, a pracownicy dostają należyte wynagrodzenie.

Dzięki temu, że herbaty ekologiczne mogą powstawać jedynie w nieskażonym środowisku, są wolne od zanieczyszczeń pochodzących z wysypisk, stref przemysłowych, autostrad i tym podobnych. Poza tym liście herbat ekologicznych mają głęboki, naturalny, czysty smak i aromat. W porównaniu do odpowiedników z marketów, herbaty z organicznych upraw są zdrowsze i mają pozytywny wpływ na organizm. Herbata ekologiczna jest, więc idealnym produktem dla osób, które cenią sobie nie tylko smak, ale także zdrowie swoje i swoich bliskich. Jest to również coś dla ludzi, którzy troszczą się o środowisko naturalne. A tak naprawdę herbata ekologiczna, to coś dla każdego.

Materiał partnera