Obiady na dowoz dla zajetych i zabieganych

Obiady na dowóz jako rozwiązanie dla zajętych i zabieganych

Coraz więcej osób korzysta z dowozu obiadów do domu lub firmy. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za gotowaniem i nie chcą tracić czasu na żmudne przyrządzanie posiłków czy zakupy. Czasami warto zostawić to doświadczonym osobom – szczególnie kiedy jest się stale zajętym lub zabieganym. Jakie jeszcze są zalety obiadów na dowóz?

Jakie są zalety obiadów na dowóz?

Klienci, którzy zamawiają jedzenie na dowóz, oczekują przede wszystkim, że zamówienie zostanie zrealizowane szybko, a dodatkowo będzie tanie i smaczne. Do największych zalet dotyczących tego rozwiązania można zaliczyć:

  • urozmaicenie diety – oczywiście pod warunkiem, że nie będą to wyłącznie fast foody, a pełnowartościowe posiłki,
  • oszczędność czasu – zamówienie posiłku zajmuje kilka minut, dowóz do godziny, w zależności od obłożenia restauracji. W przypadku domowego przyrządzania posiłku same zakupy mogą zająć godzinę, a do tego trzeba doliczyć jeszcze czas przeznaczony na gotowanie. Obiady na dowóz to duża oszczędność czasu,
  • wygodę – technologia jest obecnie tak rozwinięta, że zamówienie jedzenia odbywa się za pomocą kilku kliknięć na laptopie czy telefonie. Nie trzeba się przy tym ruszać z domu. Poza tym obiad zostanie dostarczony pod same drzwi.

Zamawianie posiłków na dowóz ratuje również w przypadku niezapowiedzianych gości albo kiedy nie zdążyło się przygotować posiłku w domu. Dzięki temu można również poznać nowe smaki – w końcu restauracje oferują różnorodne dania z wielu krajów.

Zwykła restauracja czy firma cateringowa?

Jedzenie na dowóz w zwykłych restauracjach zamawia się sporadycznie. Wiele osób coraz częściej wybiera zamiast tej opcji catering.

Firmy cateringowe obsługują zarówno osoby prywatne, jak i całe przedsiębiorstwa. Można zamówić w ten sposób śniadanie, obiad, deser, jak i kolację – wszystko zależy od zapotrzebowania danej osoby

– tłumaczy przedstawiciel firmy cateringowej Bar Lenka. Wymienione posiłki są zawsze pełnowartościowe.

Coraz częściej spotyka się również zdrowy catering z wykazem kalorii w konkretnych daniach. Menu uwzględnia różne zapotrzebowania. Na pewno znajdzie się opcja dla wegetarianów, wegan czy osób, które nie spożywają glutenu. Dobre menu będzie również uwzględniało różnorodne posiłki. Firmy cateringowe oferują także możliwość organizowania imprez okolicznościowych.

Każdy choć raz korzystał z opcji dowozu obiadów do domu czy firmy. To łatwa i opłacalna opcja, która pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Szczególnie warto w tym przypadku zainteresować się cateringiem – z pewnością przyniesie wiele korzyści, nie tylko materialnych, ale również smakowych.

Materiał partnera