opakowania jednorazowe

Jednorazowe opakowania niezbędne podczas organizacji eventów

Jednorazowe opakowania i naczynia są nieodzownym elementem każdego eventu i imprezy plenerowej. Ich zaletą jest lekkość i higieniczność. Nie trzeba ich myć – po zakończeniu imprezy okolicznościowej można je wyrzucić do odpowiedniego pojemnika lub kosza. Jakie jednorazowe opakowania są niezbędne podczas różnych eventów? Lepiej zdecydować się na plastikowe czy papierowe wersje?

Jakie opakowania jednorazowe można użyć do imprezy?

Istnieje wiele naczyń do jednorazowego użytku. Są to m.in. talerze, kubki, miski, flaczarki, filiżanki, kieliszki, tacki, kufle i oczywiście sztućce. Talerze pojawiają się w różnych kształtach, wzorach i kolorach – od najprostszych białych po kolorowe dziecięce. Można je bezproblemowo dopasować stylistycznie do rodzaju danej uroczystości.

Miski i flaczarki (mniejsze miseczki) nadają się do serwowania gorących zup i sosów. Flaczarki są wyposażone w dodatkowe uchwyty, dzięki czemu łatwiej je przenosić. W miskach można podawać także sałatki i desery, np. lodowe.

Kubki to podstawowy element każdej imprezy okolicznościowej. Umożliwiają skuteczne podawanie ciepłych i zimnych napojów. Kufle są przeznaczone docelowo do piwa, które często pojawia się na różnych eventach. W filiżankach podaje się kawę i herbatę, natomiast w kieliszkach mocniejsze alkoholowe trunku, np. wino, wódkę, szampan.

Jeżeli event ma formę spotkania grillowego, warto zaopatrzyć się też w niepozorne tacki, które ułatwią podawanie dań z grilla, a także wędlin, ciast, owoców.

Papierowe czy plastikowe opakowania jednorazowe?

Naczynia jednorazowe są najczęściej wykonane z plastiku lub papieru. Druga opcja jest bardziej ekologiczna. Papierowe opakowania jednorazowe – w przeciwieństwie do plastikowych – są biodegradowalne. Nie warto jedna demonizować w całości plastiku. Niektóre bardzo gorące dania nie mogą być podane w papierowych naczyniach, ponieważ surowiec nie poradzi sobie z przeniesieniem zupy lub pokaźnego drugiego dania. W takim wypadku lepiej postawić na plastikowe lub styropianowe naczynia, które mają znacznie wyższą wytrzymałość termiczną.

Wybór papieru lub plastiku zależy zatem od charakteru danej imprezy i rodzaju serwowanych na niej potraw.

Niezależnie od wykorzystanego surowca dobrej jakości opakowania jednorazowe oferuje firma Gemini, specjalizująca się też w produkcji materiałów medycznych, artykułów biurowych i środków czystości. Przedsiębiorstwo prezentuje naczynia jednorazowe z plastiku, styropianu lub papieru. Prowadzi także drukarnię cyfrową, dzięki której istnieje możliwość naniesienia na opakowania konkretnego logo i nazwy firmy klienta.

Materiał partnera