maszyna do robienia waty cukrowej

Jakich maszyn używa się do produkcji waty cukrowej?

Wata cukrowa to smakołyk uwielbiany szczególnie przez najmłodszych, który jest łatwy w wytwarzaniu i może być przygotowywany również w domowym zaciszu. Czasem korzysta się również z gotowego produktu w plastikowym pudełku, co pozwala na oszczędność czasu. Co warto wiedzieć na temat maszyn przeznaczonych do wytwarzania wspomnianej waty? Jaka jest zasada ich działania?

Popularne maszyny do waty cukrowej

Zasada działania praktycznie każdego urządzenia przeznaczonego do produkcji waty cukrowej jest łatwa. Najczęściej taki sprzęt przypomina miskę kuchenną, ustawioną na specjalnej podstawie i osłoniętą z góry najczęściej plastikową częścią. Cukier jest podgrzewany, a następnie ostudzony podczas wirowania zamienia się w biały puch, który jest tak uwielbiany przez miłośników słodkości. Jeśli chodzi o rodzaje urządzeń do waty cukrowej, to na rynku można znaleźć zarówno niewielkich rozmiarów maszynki elektryczne do użytku domowego, jak i profesjonalne maszyny do obsługi dużych wydarzeń. Te pierwsze są na prąd i ma maksymalną moc do 500 W. Profesjonalne wózki z urządzeniem do produkcji waty najczęściej działają na gaz, choć zdarzają się także modele na prąd, ale działające już z dwukrotnie większą mocą.

Tanie, ale czy wygodne?

Wiele osób inwestuje w maszyny do waty cukrowej, ponieważ te najprostsze modele nie są drogie, a do wytwarzania waty wystarczy w zasadzie tylko sam cukier i drewniane patyczki. Pozostaje jednak pytanie, czy na pewno warto się tego podejmować. Po pierwsze, maszyna może się zepsuć, a jej naprawa może być bardzo problematyczna, bo nie ma się do czynienia z typowym sprzętem AGD. Po drugie, sam proces wytwarzania zajmuje sporo czasu. Po trzecie, należy odpowiednio przygotować stanowisko pracy, bo inaczej wszystko będzie poklejone cukrem.  Dlatego alternatywą jest zakup gotowej waty cukrowej.

Gdzie kupować watę cukrową?

Gotową watę cukrową zamawia się bezpośrednio u producenta, oferującego wygodną formę waty w wiaderkach. Przykładem takiego dostawcy jest firma Bartpol, która na rynku działa już od 1997 roku. W 2010 roku wyszli oni do klientów, jako pierwsi w Polsce, z ofertą sprzedaży waty cukrowej w opakowaniach. Po dziś dzień można u nich zamawiać produkty dostępne w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych. Idealna opcja na kinderbal!

Materiał partnera