Torty na komunię

Jaki tort wybrać na przyjęcie komunijne?

Pierwsza komunia święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka. Jego nieodłącznym elementem jest przyjęcie organizowane po powrocie z kościoła. To doskonała okazja do świętowania w gronie rodziny i bliskich przyjaciół. Aby pierwszokomunijne przyjęcie było kompletne, musi pojawić się na nim słodki deser w postaci tortu. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak wybrać idealny tort na komunię. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

Rozmiar tortu na komunię

Menu komunijne bez pysznego i aromatycznego tortu nie jest pełne. Słodki poczęstunek to jeden z najważniejszych elementów całego przyjęcia. Zazwyczaj podaje się go po wydaniu wszystkich dań gorących, jako idealne zwieńczenie imprezy. Aby wszyscy goście obecni na komunii Twojego dziecka mogli cieszyć się smakiem tego wyjątkowego wypieku, musisz dopasować jego wielkość do liczby osób zaproszonych na przyjęcie. Jest to bardzo ważne, ponieważ od tego zależy rozmiar tortu. Większość cukierni oferuje swoje wypieki w trzech lub czterech wielkościach. Końcowa waga ciasta wpływa na jego cenę, dlatego warto skrupulatnie przyłożyć się do sporządzenia listy gości oraz potwierdzić ich przybycie przed złożeniem zamówienia na konkretny tort.

Kształt i kolor komunijnego tortu

Poza rozmiarem ważny jest też kształt oraz odpowiednio dobrany kolor tortu. Większość rodziców decyduje się na klasyczne okrągłe wypieki wykańczane kolorem białym, nawiązującym do czystości duchowej dziecka. Biel jest także barwą kojarzącą się z delikatnością, spokojem oraz niewinnością. Idealnie więc sprawdza się jako jeden z symboli pierwszej komunii świętej.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik Cukierni Warszawskiej Camargo, która zajmuje się przygotowywaniem wyjątkowych tortów okolicznościowych:

Jeśli chodzi o kształt tortów na komunię, to niektórzy rodzice rezygnują z tradycyjnych okrągłych ciast. Zamiast tego wybierają kształty nawiązujące do symboli tego wyjątkowego wydarzenia. Może być to tort w kształcie otwartej księgi, co jednoznacznie kojarzy się z Pismem Świętym. Innym ciekawym pomysłem jest tort w kształcie kielicha lub hostii, czyli innych ważnych symboli sakramentu pierwszej komunii.

Smak tortu

Podczas wyboru idealnego tortu na komunię duże znacznie ma również jego smak. Ważne jest, aby zarówno biszkopt, jak i krem trafiały w gusta najmłodszych. Przy wyborze smaku tortu należy kierować się przede wszystkim umiarkowaniem. Bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór jednego z klasycznych smaków, takich jak czekolada, wanilia czy śmietanka. W związku z tym, że większość przyjęć komunijnych odbywa się w maju lub czerwcu, warto zdecydować się także na torty ze świeżymi owocami sezonowymi – malinami, truskawkami, poziomkami, wiśniami lub czereśniami. Bardzo dobrze sprawdzają się też nadzienia z dodatkiem chrupiących składników – czekolady, ciasteczek czy prażonych owoców. Zdecydowanie odradzamy za to kremy wytrawne oraz z alkoholem.

Niezbędne dekoracje

Wszystkie torty na komunię w Warszawie muszą być w odpowiedni sposób udekorowane. Charakter użytych ozdób w dużej mierze zależny jest od płci dziecka. Do dekoracji tortów dla dziewczynek wykorzystuje się dodatki w kolorze pastelowego różu, natomiast do wykańczania ciast dla chłopców najczęściej stosuje się dekoracje o jasnoniebieskiej barwie. Na tortach komunijnych dobrze prezentują się też złote, żółte lub srebrne akcenty w postaci np. monogramu IHS. Końcowy wybór zawsze zależny jest jednak od indywidualnej wizji rodziców.

Materiał partnera