Para jedząca burgery

Jak poprawnie jeść burgery?

Burgery to popularne i smaczne danie, które jest jednak dość kłopotliwe w poprawnym jedzeniu. Sos oraz kawałki składników wypadające na ubranie to jedne ze skutków nieumiejętnego spożywania burgera. Można jednak delektować się tą potrawą w sposób wygodny, schludny, a nawet elegancki. O czym pamiętać spożywając burgery?

Metody spożywania burgerów

Najpopularniejszy sposób na jedzenie burgera, to metoda spożywania jak kanapkę. Wystarczy chwycić pulchną bułkę w dłonie, a burger sam ułoży się w wygodnej do spożycia pozycji. Warto trzymać jednak kciuki pod spodem a pozostałe palce na górnej części burgera. Ta technika ma jednak pewną wadę – wiąże się z możliwością wypadnięcia dużej ilości składników. Znacznie lepszym sposobem jest tzw. „burgerowy chwyt”. Te technika również wymaga użyciu obu dłoni – pod bułką umieszcza się dwa palce (kciuk i palec serdeczny). Pozwala to stabilnie podtrzymać burgera w trakcie jedzenia. Trzy pozostałe palce umieszcza się na górze, dociskając równocześnie bułkę. Metoda to sprawdza się zarówno w restauracji, jak i w przypadku takiego rozwiązania, jakim są burgery z dostawą. Bielsko-Biała oferuje wiele różnych burgerów, które spożywane w taki sposób zapewnią estetykę dania.

Jak jeść burgery zgodnie z zasadami savoir vivr’e?

Burgery można również spożywać zgodnie z zasadami savoir vivr’e. Należy jednak pamiętać, że wymaga ona, by nie dotykać dania palcami w towarzystwie. Dobrym wyjściem jest użycie noża i widelca w eleganckiej restauracji. Burgera można pokroić w sposób podobny do klasycznego tortu, lub też ściągnąć górną część bułki i używając noża oraz widelca przenieść część składników z jednej bułki na drugą. Takie rozdzielone części burgera spożywa się oddzielnie przy pomocy sztućców. Bez względu jednak na wybór metody spożywania tego klasycznego dania, warto pamiętać o tym, aby korzystać z cenionych food trucków lub restauracji. Dlatego też CHEFSONWHEELS z Czechowic-Dziedzic zyskał tak duże uznanie wśród Klientów, którym zależy na smacznych i świeżych burgerach.

Gdzie kupować smaczne burgery?

Doświadczone burgerownie doskonale wiedzą, że takie danie nie musi wpisywać się w popularną zasadę: tanio, dobrze, szybko – wybierz dwa. Dobra cena burgera nie oznacza kiepskiej jakości dania, a świeże składniki i odpowiedni smak nie jest równoznaczny z długim czasem oczekiwania na potrawę. Renomowane burgerownie zatrudniają profesjonalnych szefów kuchni, którzy potrafią przygotować prawdziwe arcydzieło kulinarne.

Materiał partnera