świeże warzywa i owoce

Gdzie zaopatrywać się w dobre jakościowo owoce i warzywa?

Świeże owoce i warzywa są ważne w codziennym żywieniu. Według Światowej Organizacji Zdrowia w diecie dorosłego człowieka powinno się ich znaleźć minimum 400 g dziennie. Produkty pochodzenia roślinnego są bogate w minerały i składniki odżywcze, jednak jest to uwarunkowane ich jakością. Warto ją więc sprawdzić i wybierać najlepsze warzywa i owoce. Dowiedz się, gdzie można kupić świeże produkty tego typu.

Dlaczego warto jeść dobrej jakości owoce i warzywa?

Dieta dorosłej osoby powinna zawierać 4 do 5 posiłków dziennie, w skład których wchodzą owoce i warzywa. Warto je wybierać w sprawdzonych hurtowniach, takich jak Golden Fruits. Dlaczego to takie ważne, by jeść je każdego dnia? Do powodów, dla których warto włączyć do diety produkty pochodzenia roślinnego, należą:

  • bogactwo minerałów i składników odżywczych – w zbilansowanej diecie nie może zabraknąć owoców i warzyw, gdyż z nich organizm pozyskuje cenne elementy, takie jak: potas, witaminy, błonnik pokarmowy czy kwas foliowy,
  • niska zawartość tłuszczu – codzienne jedzenie warzyw i owoców pozwala zadbać o zdrowie, takie produkty nie mają cholesterolu i wspierają układ krwionośny,
  • mała kaloryczność – to ważny aspekt w dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób cierpi na otyłość. Codzienne jedzenie warzyw i owoców pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała;
  • świetny smak – wysokiej jakości produkty pochodzenia roślinnego są po prostu pyszne.

Warto pamiętać, że tylko świeże warzywa i owoce, kupione w dobrych hurtowniach, będą dobroczynnie działać na organizm.

Jak wybrać najlepsze owoce i warzywa?

Tylko zakup świeżych owoców i warzyw gwarantuje zbilansowaną dietę. W jaki sposób można rozpoznać najlepsze produkty pochodzenia roślinnego? Spróbuj następujących metod:

  • dokładnie obejrzyj produkt

Obserwacja czasem wystarczy, by ocenić jakość owocu. Odbarwienia świadczące o gniciu lub pleśni powinny od razu zadziałać alarmująco. Ponadto nietypowy kolor lub wyrastające kiełki są niepożądane, gdyż oznaczają, że produkty są stare.

  • powąchaj

Nie ma nic przyjemniejszego niż zapach dojrzałych pomidorów czy soczystej pomarańczy. Jednak zgoła innym doświadczeniem jest powąchanie zgniłej cebuli lub nieświeżych winogron. Intensywny, ostry lub zbyt słodki aromat oznaczają, że nie powinieneś kupować danego produktu.

  • dotknij

Miękkie miejsca owocu czy warzywa mogą stanowić o jego obiciu, przez co w krótkim czasie produkt zacznie gnić.

Stosowanie się do tych kilku zasad i kupowanie produktów w dobrych hurtowniach, pomoże Ci uniknąć przykrej niespodzianki przy jedzeniu warzyw i owoców.

Materiał partnera